Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Internet

 fot. YouTube.com

„Niech nas usłyszą i zobaczą w Watykanie! Zwłaszcza, że sami o to proszą” – Zuzanna Radzik apeluje do kobiet o udział w watykańskiej akcji #lifeofwomen.

 

Papieska Rada ds. Kultury i watykańska grupa konsultacyjna ds. kobiet planują w lutym spotkanie plenarne na temat „Kultury kobiet: równość i różnica”. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia organizatorzy ogłosili wideo-kampanię, którą wzywają katoliczki z całego świata do przesyłania minutowych spotów z odpowiedzią na pytanie: kim jesteś? co robisz? co myślisz o swoim byciu kobietą? o swoich zaletach i trudnościach, swoim ciele i życiu duchowym?

„Kato-feministyczny internet w postaci oficjalnych stron ale i tajnych facebookowych grup ogłosił mobilizację – napisała na swoim blogu Zuzanna Radzik. – Zatem drogie Panie i Dziewczęta. Bierzemy w dłoń aparaty, włączamy komputerowe kamerki. Sprzęt z pewnością macie jakiś pod ręką. Nie marnujmy okazji. Panowie, zachęcamy małżonki, partnerki, matki, koleżanki, córki…” – mobilizuje publicystka „Tygodnika Powszechnego”.

Filmiki umieszczane w sieci należy opatrzyć hasztagiem #lifeofwomen i do 4 stycznia przesłać na adres: lifeofwomen2015@gmail.com.

„A nuż ktoś usłyszy. W końcu rzadko ktoś z Watykanu nas tak bezpośrednio pyta, co sądzimy. A nuż, jeśli się zmobilizujemy i odpowiemy, to wśród tych niewielu odpowiedzi które pewnie napłyną w tak krótkim czasie, mamy może szansę zostać usłyszane” – dodaje Zuzanna Radzik.

Wybrane refleksje posłużą do stworzenia wideo, które otworzy lutowe spotkanie Rady ds. Kultury dotyczące kobiet i zostanie umieszczone w serwisie YouTube.

Mężczyźni już nie mogą się doczekać Uśmiech.

Źródło:
;