Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta

Wydarzenia: Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Z Bogiem

„Vere passum, czyli… do końca nas umiłował” – płyta z utworami pasyjnymi krakowskiego katechety i organisty

Michał niemiec i okładka płyty fot. wydawnictwoniebieskie.pl

24 lutego, w pierwszy piątek Wielkiego Postu premierę ma płyta „Vere passum, czyli… do końca nas umiłował”. To już szósty album Michała Niemca, krakowskiego katechety, organisty i muzykoterapeuty, który tym razem nagrał utwory pasyjne. 

 

„Vere passum, czyli… do końca nas umiłował” to krążek z utworami pasyjnymi. Zawiera m.in. tradycyjne pieśni, jak: Krzyżu Święty nade wszystko, Ludu mój ludu, Ogrodzie Oliwny, Jezu Chryste, Panie miły oraz pieśni bardziej współczesne, np. Hymn o Krzyżu czy Tam na wzgórzu. Dodatkowo na płycie umieszczona jest śpiewana wersja Koronki do Najświętszych Ran Pana Jezusa, którą to modlitwę pozostawiła francuska mistyczka i stygmatyczka z zakonu Sióstr Wizytek, Sługa Boża s. Maria Marta de Chambon (1841-1907).

Celem albumu jest zaproszenie słuchacza do ponownego rozważenia i odkrycia, poprzez pasyjne pieśni, szczegółów Męki Pana Jezusa, czyli tego, co wydarzyło się z niewypowiedzianej miłości Boga do każdego człowieka.

Płyta ma premierę w pierwszy piątek Wielkiego Postu. 24 lutego o godz. 18.45 w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie (ul. Cegielniana 43) odbędzie się premierowy pasyjny mini-koncert, w czasie którego zgromadzeni będą się modlić w intencji umęczonej wojną Ukrainy oraz w intencji pokoju na świecie. 14 marca o godz. 18.30 zaplanowane jest spotkanie autorskie w kawiarni Pola Dialogu w Krakowie (ul. Stradomska 6). W niedzielę 26 marca autor zaprezentuje utwory z nowej płyty w czasie Eucharystii w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – najpierw w czasie Mszy św. o godz. 19.00 a później także w trakcie modlitewnego koncertu.

Patronat honorowy nad płytą objęli: abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (pasjonistki), wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża oraz parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Burzynie nad Biebrzą (Polskie Medjugorie). Patronat medialny nad płytą objęli: Radio Maryja, Radio Via oraz Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej - dwumiesięcznik wydawany przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów.

Michał Niemiec (ur. 1987) jest krakowskim katechetą, organistą i muzykoterapeutą. Dotychczas wydał pięć innych płyt z muzyką: Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać (2016), Gorzkie żale. Tekst, muzyka i emocje (2017), Nieziemscy (2018), Przez Serce do Serca (2020), Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie (2021). Więcej na stronie autora: www.niemiecmichal.pl.

Płyta „Vere passum, czyli… do końca nas umiłował” ukazała się nakładem Wydawnictwa Niebieskiego: www.wydawnictwoniebieskie.pl.

;