Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Prasa

„W drodze” o porównywaniu się, szatanie i pedofilii

miesięcznik w drodze fot. W drodze nr 4/2018

Żyjemy w zwariowanych czasach! Z jednej strony wszyscy wokół mówią: Bądź sobą! Cenią szczerość, naturalność. Z drugiej strony bez przerwy siebie oceniamy, krytykujemy, porównujemy. Chwalimy autentyczność, ale wciąż jesteśmy z siebie niezadowoleni. Może zatem, jak przekonują autorzy kwietniowego miesięcznika, receptą na tę schizofrenię jest pielęgnowanie chrześcijańskiej pokory?

 

Tomasz Gaj OP zauważa, że kiedy przestaniemy bez przerwy oceniać innych, będziemy mogli zająć się sobą. Socjolog, prof. Zbyszko Melosik zastanawia się, dlaczego zamiast żyć swoim życiem, żyjemy problemami bohaterów telenowel i talent show. Rafał Zieliński tłumaczy, na czym polega prawdziwa pokora. Natomiast Tomasz Gałuszka OP wyjaśnia, dlaczego ciągłe porównywanie się z innymi nas niszczy.

W drugiej części numeru przeczytamy dwa teksty dotyczące obecności Szatana w świecie i fascynacji Złym. Dariusz Kowalczyk SJ przekonuje, że Szatana nie należy ani ignorować, ani przypisywać mu nadmiernej roli. Z kolei Elżbieta Drożniewicz ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Jerozolima opowiada, na czym polega popularna w ostatnim czasie modlitwa o uwolnienie.

Kwietniowe „W drodze” otwierają dwie rozmowy. Popularny prezenter pogody Tomasz Zubilewicz tłumaczy, skąd się biorą anomalia klimatyczne. Natomiast Adam Żak SJ opowiada o tym, jak polski Kościół radzi sobie z pedofilią wśród duchownych.

W najnowszym miesięczniku ponadto: Tomasz Gałuszka OP o procesie Joanny d’Arc, Mateusz Przanowski OP, o tym, co czeka nas w niebie. Poza tym, jak zwykle felietony, recenzje i komentarze do niedzielnych czytań.

Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy i Tunes. Szczegóły tutaj

 

Oceń treść:
Źródło:
;