Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Prasa

„W drodze” o Turcji, strachu i 500-leciu reformacji

miesięcznik w drodze październik fot. W drodze 10/2017

Pełno w nas różnych lęków. Boimy się burzy, latania samolotem, ciemności. Lękamy się o przyszłość swoją i najbliższych, unikamy trudnych konfrontacji, lękiem napawa nas niejednokrotnie nasza wiara. W październiku redakcja dominikańskiego miesięcznika zastanawia się, jak w dojrzały sposób mierzyć się z lękiem. Co robić, żeby nie zawładnął naszym życiem. Na to pytanie odpowiada psychoterapeuta, Wojciech Sulimierski, który tłumaczy czym różni się strach od lęku i dlaczego lęku nie powinniśmy lekceważyć.

 

Duszpasterz spotkań lednickich, Wojciech Prus OP broni dojrzałej bezradności i tłumaczy, dlaczego proszenie o pomoc jest dobre. Natomiast semiotyk, Marcin Napiórkowski mówi o tym, dlaczego boimy się ludzi, którzy myślą inaczej niż my i maja inne poglądu. Czy warto ich przekonywać do swoich racji?

Druga część październikowego „W drodze” poświęcona jest 500-leciu reformacji. Biskup Grzegorz Ryś wyjaśnia, jak dziś rozumieć ekumenizm. Franck Lemaître OP przybliża współczesne kościoły protestanckie i precyzuje, co różni protestantów i katolików. Jezuita Marek Blaza pokazuje, co Kościół zawdzięcza reformacji, zaś Paweł Milcarek krytycznie analizuje podstawy teologii protestanckiej.

Numer otwiera rozmowa z turecką pisarką, Ece Temelkuran o skomplikowanej sytuacji w jej ojczyźnie. W miesiącu różańcowym warto zajrzeć również do tekstu Wojciecha Surówki OP, z którego dowiemy się między innymi, co wspólnego ma różaniec z wodnymi wirami.

W cyklu o początkach chrześcijaństwa ks. Przemysław M. Szewczyk opowiada o ojcach Kościoła. Zaś Mateusz Przanowski OP wyjaśnia, na czym polega pycha i jak ją rozpoznać. Ponadto recenzje, felietony i dominikańskie komentarze do niedzielnych czytań.

Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy i Tunes.

Oceń treść:
Źródło:
;