Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Prasa

„W drodze” o życiu duchowym, spowiedzi i męskich tęsknotach

miesięcznik w drodze marzec fot. W drodze 3/2018

Sensem życia chrześcijańskiego nie jest moralna poprawność, ale żywa, osobista relacja z Panem Bogiem – wykraczająca poza wyuczone formułki i traktaty teologów. Wielu katolików staje jednak na rozdrożu myśląc, że jest to droga zarezerwowana dla wybranych – tych lepszych i bardziej świętych. A skoro tak, to nie warto się wysilać. Tymczasem autorzy dominikańskiego miesięcznika przekonują, że życie duchowe jest dla każdego, i że każdy na swój sposób powinien budować osobistą więź z Panem Bogiem.

 

Benedyktyn o. Włodzimierz Zatorski ostrzega przed pokusą traktowania etapów życia duchowego jako kolejnych stopni do zaliczenia. Ksiądz Grzegorz Strzelczyk zastanawia się nad przyczyna obojętności religijnej i szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie przestają chodzić do kościoła. Siostra Barbara Chyrowicz w prowokacyjnym opowiadaniu pyta, w jakim stopniu wyznawana przez nas wiara przekłada się na nasze relacje z drugim człowiekiem. Natomiast katecheta Janusz T. Skotarczak zdradza swój przepis na spójne i przemieniające życie świeckiego chrześcijanina.

W tym numerze również dwa teksty na temat spowiedzi: jezuita o. Wojciech Ziółek tłumaczy, czym jest spowiedź generalna i kiedy warto się na nią zdecydować, a teolog moralny ks. Adam Sikora pisze o tym, czym jest tajemnica spowiedzi i kto jest zobowiązany do jej zachowania.

W kolejnej części marcowego numeru przeczytamy o męskich tęsknotach. Psycholog Rafał Bornus mówi o tym, czy mężczyźnie wypada płakać, zaś Piotr Klimski zachęca do pielęgnowania męskich przyjaźni.

W najnowszym „W drodze” ponadto: prof. Antoni Dudek o Marcu ’68, o. Mateusz Przanowski o tym, czy wolno czytać Pismo Święte leżąc w łóżku, a o. Tomasz Gałuszka o tym, czy Kościół zakazywał sekcji zwłok oraz o pośmiertnych losach ciała św. Tomasza. Poza tym, jak zwykle felietony, recenzje i komentarze do niedzielnych czytań.

Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy i Tunes. Szczegóły tutaj

Oceń treść:
Źródło:
;