Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Ciekawostki

W Inwałdzie koło Wadowic znajduje się największy portret Jana Pawła II na świecie

 fot. mat. pras. Inwałd Park

Ogród Jana Pawła II w Inwałd Parku od czterech lat zachwyca mieszkańców i turystów wyjątkowym żywym obrazem papieża Polaka, „malowanym” drzewami, krzewami i kwiatami. W tym sezonie dla zwiedzających otwarto specjalną wieżę widokową.

Miejsce, które ma być dowodem wdzięczności dla Jana Pawła II, powstało w 2014 r. w związku z kanonizacją Ojca Świętego z Polski, a inspiracją tego niezwykłego portretu była fotografia wykonana przez krakowskiego fotografika Adama Bujaka. Jak podkreśla odpowiedzialna za miejsce, Magdalena Ficek, nowy element ma podnieść atrakcyjność i konkurencyjność regionu.

- Zachęcamy do odwiedzenia naszego ogrodu. Tych, którzy boją się wysokości, prosimy o przełamanie swoich lęków. Tych, którzy lubią widoki z wysokości, zapewniamy o pięknych krajobrazach. To naprawdę niezwykłe dzieło i warto na nie spojrzeć z wysoka. Według naszych informacji, jest to największy tego typu wizerunek Jana Pawła II na świecie - namawia do odwiedzin w Inwałdzie.

Ogród Jana Pawła II to jeden z czterech tematycznych obszarów Inwałd Parku. Przyroda oraz odpowiednio ułożone głazy oraz kolorowe skały i żwirek tworzy w nim żywy obraz przedstawiający postać papieża Polaka w otoczeniu bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach i bazyliki św. Piotra w Watykanie.

- Wieża ma 23 metry wysokości i prowadzi na nią 96 schodów. Ale jej szczyt można zdobyć także za pomocą windy. Budowla została wniesiona dzięki unijnemu wsparciu finansowemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dzięki niej stworzony obraz papieża jest jeszcze bardziej widoczny dla turystów  - opisuje Ficek.

Co ważne funkcjonowaniu Ogrodu Jana Pawła II przyświeca także idea pomocy potrzebującym. Część zysku ze sprzedaży biletów wstępu jest przekazywana dla Podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. - Dzięki temu każdy zwiedzający może mieć swój wkład w pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, a tym samym kontynuować dzieło i nauczanie Jana Pawła II o miłosierdziu - wyjaśnia Ficek.

Ogród Jana Pawła II.  Fot. Inwałd Park

W inwałdzkiej przestrzeni poświęconej Janowi Pawłowi II znajduje się również wystawa 96 fotografii, które dokumentują drogę Karola Wojtyły do świętości. Jest także element humorystyczny - na tabliczkach umieszczono fragmenty książki „Kwiatki Jana Pawła II” Janusza Poniewierskiego, które w zabawny, a czasem wzruszający sposób przedstawiają różne wydarzenia z życia Ojca Świętego.

- Ogród funkcjonuje z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości papieża Polaka. To jakby „żywe muzeum”, pełniące ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury oraz źródło wiedzy i inspiracji - podkreśla Ficek.

Poza Ogrodem Jana Pawła II, w Inwałdzie można zobaczyć także Dinolandię, park o tematyce prehistorycznej z minigolfem, Warownię Inwałd oraz Park Miniatur m.in. z makietą Bazyliki św. Piotra czy też statuą Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro oraz skorzystać z wielu atrakcji lunaparku.

 

 

 

 

Oceń treść:
Źródło:
  1. Byliśmy, polecamy o czym przeczytacie na blogu https://www.atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.pl/2019/07/inwad-park-rodzinne-miejsce-rozrywki.html?m=1

;