Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

Wydarzenia:

Solidarność

W Łagiewnikach powstał Fundusz Miłosierdzia

bazylika bożego miłosierdzia, brama miłosierdzia fot. Krzysztof Petela Bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, brama miłosierdzia

„Odkryjmy na nowo uczynki miłosierdzia” - pisał w bulli ustanawiającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Papież Franciszek. „Głodnych nakarmić, spragnionych napoić – to dwa pierwsze z uczynków miłosierdzia względem ciała. Idąc za tymi wskazaniami, przed dwoma tygodniami, uruchomiliśmy w Kościele Rektoralnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Fundusz Miłosierdzia.

 

W tym czasie do dwóch puszek, które znajdowały się w naszej restauracji Agape złożono tysiąc złotych. Za tę sumę przygotowaliśmy 300 pączków, które przekazaliśmy w przeddzień Tłustego Czwartku dla bezdomnych, którzy korzystają z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

- Nasza akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez tych, którzy robią zakupy w punkcie Agape. Jako że stoimy niemal na progu Wielkiego Postu, a jedna z form, które mogą nam pomóc dobrze przeżyć ten czas, to jałmużna, dajemy więc możliwość z jej skorzystania – mówi ks. Mateusz Wyrobkiewicz, zastępca rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i dodaje: - Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia tego dzieła i wpłacania na nasze konto jałmużnę z dopiskiem „Fundusz Miłosierdzia”. Zebrane w ten sposób środki będziemy przeznaczać na posiłki dla osób bezdomnych. Jest ich naprawdę wiele. Rozpoczęliśmy już współpracę z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio i dziś zawieźliśmy tam trzysta pączków.

Ks. Wyrobkiewicz podkreśla, że posiłki przygotowywać będą pracownicy restauracji Agape, która od wielu lat funkcjonuje w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia a wszystko gotowane jest na bieżąco, ze świeżych, polskich produktów.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:

„W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Numer konta Kościoła Rektoralnego, na który można wpłacać datki:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”

Oceń treść:
Źródło:
;