Imieniny: Wandy, Zenona

Wydarzenia: Dzień Ojca

Prasa

W majowym miesięczniku „W drodze”

miesięcznik w drodze fot. W drodze 5/2019

Czy chcecie odejść?

Nagłaśniane w ostatnich miesiącach skandale związane z pedofilią wśród duchownych i błędy wizerunkowe biskupów w czasie konferencji prasowej na ten temat sprawiły, że coraz częściej zaangażowani katolicy w Polsce zaczynają pytać, z jakiego powodu mają zostać w takim Kościele. Ojciec Paweł Krupa podaje jeden decydujący argument. Jednocześnie bezlitośnie krytykuje klerykalizm i pruderię w Kościele, które doprowadziły do dzisiejszych dramatów.

 

Tacy, jak chciał Bóg

Żaden rodzic niepełnosprawnego dziecka nie ucieknie przed pytaniem: Dlaczego to spotkało akurat naszą rodzinę? Odpowiedzi rodzi się wiele, ale żadna nie zadowala. Anna Maliszewska proponuje teologiczną refleksję na temat niepełnosprawności i upośledzenia. Co tak naprawdę decyduje o normalności i pełnosprawności? Kto do kogo powinien się dostosować?

 

Warto być głodnym

W codziennej gonitwie odwróciliśmy naturalny porządek rzeczy. Nie umiemy odpoczywać, jemy szybko i byle co, noc traktujemy jak dzień. Nic dziwnego, że nasze ciało się buntuje i choruje. A gdyby tak zainspirować się średniowiecznymi sekretami zdrowego odżywiania i ascezy świętej Hildegardy z Bingen? Dietetyk Dorota Łapa przekonuje, że Hildegarda to święta na nasze czasy. Zdradza podstawowe zasady jej medycyny naturalnej – do zastosowania na cito!

 

Ponadto w majowym numerze miesięcznika „W drodze” zaglądamy do kalendarzy Stefana Szczepłka. Psycholog Monika Zielona-Jenek odpowiada o wychowaniu seksualnym dzieci, zaś Wojciech Surówka OP tłumaczy, czym jest grzech pierworodny.

Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy iTunes. Szczegóły tutaj: http://www.miesiecznik.wdrodze.pl/index.php?mod=punktysprzedazy 

Oceń treść:
Źródło:
;