Imieniny: Wandy, Zenona

Wydarzenia: Dzień Ojca

Prasa

W miesięczniku „W drodze” o straszeniu Bogiem

W najnowszym numerze miesięcznika „W drodze” o straszeniu Bogiem, narzeczeństwie oraz ekologii w Kościele.

 

To, że zło bywa bardziej pociągające niż dobro i że łatwo ulec pokusie, wiemy aż za dobrze. Czy jednak doszukiwanie się zła na każdym kroku i przesadna fascynacja zagrożeniami duchowymi nie sprowadzają naszej wiary na manowce? O tropicielach diabła, straszeniu z ambony i równowadze między chrześcijańskim optymizmem a ostrożnością mówi jezuita, o. Wojciech Ziółek. Dominik Jurczak OP zastanawia się, czy istnieje dobry lęk przed Bogiem, zaś Jan Andrzej Kłoczowski OP kreśli granice między religią, magią i zabobonem.

Coraz częściej młodzi ludzie rezygnują z zawarcia małżeństwa lub przez lata odwlekają decyzję o tym, by stanąć na ślubnym kobiercu. W kwietniowym miesięczniku o tym, jak długo ze sobą chodzić, ile powinno trwać narzeczeństwo i jak przygotować się do ślubu mówi duszpasterz Dominikańskiej Akademii Małżeńskiej Maciej Soszyński OP, natomiast psychoterapeutka, Lena Wojdan demaskuje mity związane z zakochaniem i podpowiada skąd mieć pewność, że ten drugi człowiek jest właśnie tym, z którym powinniśmy się związać.

W numerze także rozmowa z Gaultierem Bèsem, francuskim prawicowym ekologiem o tym, na czym polega proponowana przez papieża Franciszka ekologia integralna i dlaczego katolik powinien być konsekwentnym ekologiem.

Tegorocznego Oskara dla najlepszego filmu anglojęzycznego zdobył obraz Toma McCarthy’ego Spotlight, opowiadający o śledztwie dziennikarskim w sprawie pedofilii w Bostońskim Kościele katolickim. Stanisław Zasada przypomina historię, która stała się kanwą zwycięskiego filmu, oraz analizuje mechanizmy władzy, kłamstwa i korupcji, które nie są wcale tak odległym od nas zagrożeniem.

W dziale „Kiedy się modlisz” Krzysztof Pałys OP zachęca, żeby nie bać się kontemplacji, która wcale nie jest zarezerwowana dla mistyków, a w „Pytaniach w drodze” Mateusz Przanowski OP odpowiada, w jaki sposób rozpoznać, że działa w nas łaska Boża. Poza tym jak zwykle recenzje kulturalne, felietony i komentarze do niedzielnych czytań.
 

Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy iTunes.

Źródło:
;