Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Wydarzenia: Światowy Dzień Meteorologii

Solidarność

 fot. krakowcaritas.pl

W dniach 13 - 14 marca odbędzie się kolejna przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas pod hasłem „Tak, pomagam!”. Do udziału zgłosiły się 24 parafie z terenu archidiecezji krakowskiej. Razem ze zbiórką organizowaną przez Punkt Socjalny Caritas daje to akcję, która będzie przeprowadzona w 117 sklepach, z udziałem około 1200 wolontariuszy. Do pomocy Parafialnym Zespołom Caritas zgłosiła się młodzież z 10 Szkolnych Kół Caritas.

 

Wolontariusze Caritas zbierają żywność, by przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Zbiórka trwa dwa dni i odbywa się najczęściej w piątek w godz. 16.00 - 20.00, a w sobotę w godz. 10.00 20.00. Sklepy, w których prowadzona jest zbiórka żywności, oznaczone są plakatami, a wolontariusze Caritas rozdają ulotki informacyjne przy wejściu do sklepu. Żywność można składać do koszy znajdujących się za kasami.

Zbieramy przede wszystkim produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata i słodycze. Wszystkie artykuły spożywcze zostaną przekazane najuboższym, częściowo przez Punkt Socjalny krakowskiej Caritas, a częściowo przez Parafialne Zespoły Caritas, Parafialne Zespoły Charytatywne i Szkolne Koła Caritas.

W grudniu ubiegłego roku w VII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności oprócz naszego Punktu Socjalnego wzięło udział 30 parafii. Zorganizowały one zbiórkę w 118 sklepach, angażując w nią 1202 wolontariuszy i pozyskując 23615 kg żywności, którą parafie rozdzieliły pomiędzy 3146 osób objętych pomocą. Ponad 20 ton żywności zebrali w Krakowie wolontariusze na potrzeby podopiecznych Punktu Socjalnego, prowadzonego przez krakowską Caritas.

Prosimy: widząc w piątek lub sobotę w sklepie wolontariuszy w koszulkach z logo Caritas pamiętaj, żeby wrzucić coś do kosza na pomoc dla tych, którym ciężko zrobić świąteczne zakupy.

Wykaz sklepów, w których będzie przeprowadzona zbiórka oraz więcej informacji o prowadzonych i planowanych akcjach Caritas Archidiecezji Krakowskiej na www.krakowcaritas.pl.

;