Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Rodzina

- Szczególne okoliczności dzisiejszego chrztu stanowią zachętę do refleksji nad naszą wspólną odpowiedzialnością za los i dobro polskich rodzin. - mówił kardynał Stanisław Dziwisz w przeciszowskim Kościele św. Jana Chrzciciela. Podczas Eucharystii odbył się tam chrzest Zuzanny Marii - szesnastego dziecka Państwa Nelców. W uroczystości uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

 

Kardynał odwołał się do ewangelicznej sceny, w której Jezus błogosławił dzieci, kładąc na nich ręce i prosząc apostołów, aby nie zabraniali im do Niego przychodzić. Zaznaczył, że moment chrztu, w którym rodzice przynoszą do Kościoła swoje dzieci, jest podobnym wyrazem zaufania i miłości.

- Rodzice małej Zuzanny Marii przynieśli swoje dziecko, szesnaste z kolei, aby przez chrzest święty stało się dzieckiem Bożym i uczennicą Jezusa Chrystusa. Przyjęcie do grona uczniów Chrystusa i do Jego Kościoła dokonuje się przez prosty, ale jakże brzemienny w skutkach znak.

Podkreślił, że Sakrament Chrztu, w którym nowo ochrzczony umiera i zmartwychwstaje z Jezusem, jest ogromną łaską i odpowiedzialnością, otwierającą przed człowiekiem nowe perspektywy. Na fakt ten zwraca uwagę św. Paweł, który w Liście do Efezjan zachęca do nadziei, miłości i jedności.

- Nie jest to łatwa droga. Świadczą o tym najlepiej napięcia i spory, jakich jesteśmy świadkami w życiu każdej społeczności, nawet w tej najmniejszej, jaką jest rodzina.

Kardynał prosił wiernych, aby wspierali wysiłki tych, którzy są odpowiedzialni za dobro państwa, a zwłaszcza rodziny, ponieważ jest to najlepsza inwestycja na przyszłość, która przyczyni się do rozwoju naszej Ojczyzny. Na zakończenie - za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, Papieża Rodzin, powierzył Bogu rodzinę Nelców.

Oceń treść:
Źródło:
;