Imieniny: Placyda, Apolinarego

Wydarzenia: Światowy Dzień Nauczyciela

Pod oknem

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powstaje Droga krzyżowa

 fot. milosierdzie.pl

Każdy kto wchodzi do Bazyliki Bożego Miłosierdzia zauważa, że brakuje w niej stacji Drogi krzyżowej. Zawisną one w świątyni przed Świętem Miłosierdzia w 2016 roku. - Chcemy, by młodzież, która przybędzie do nas na Światowe Dni Młodzieży, zastała już w świątyni gotową Drogę Krzyżową. Ufamy, że tak się stanie – mówi ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 

Już od wielu lat Bazylika czeka na Drogę krzyżową. W minionych latach, oprócz wyposażania głównej świątyni, udało się przygotować także wystrój pięciu kaplic w dolnej Bazylice, w kaplicy Wieczystej Adoracji oraz oddać do użytku aulę św. Jana Pawła II. Teraz przyszedł czas na Drogę krzyżową. - Będzie ona wymownym znakiem wdzięczności wobec Miłosiernego Boga, który w tajemnicy krzyża objawił nam swoją miłość bezgraniczną – zaznacza ks. Ślusarczyk.

Przed laty w czasie konsekracji Bazyliki Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział: „Krzyż bowiem "stanowi najgłębsze pochylenie się Bóstwa nad człowiekiem [...]. Krzyż stanowi jakby dotknięcie odwieczną miłością najboleśniejszych ran ziemskiej egzystencji człowieka" - jak napisałem w Dives in misericordia (n.8). Tę prawdę będzie stale nam przypominał kamień węgielny tej świątyni, który został wzięty z góry Kalwarii - niejako spod krzyża, na którym Jezus Chrystus pokonał grzech i śmierć” (17 VIII 2002).

Tę prawdę o Bożej miłości do każdego z nas będą nam przypominać kolejne stacje Drogi Krzyżowej. - Mamy bowiem świadomość, że jak Jezus na swojej krzyżowej drodze potrzebował dyskretnej pomocy Szymona, Weroniki i współcierpiącej Matki, tak na naszej krzyżowej drodze nie powinno nigdy zabraknąć Jezusa oraz Jego miłosiernej Matki – mówi rektor łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zbiera fundusze na powstanie stacji Drogi krzyżowej. Każdy z nas – ja i Ty – może stać się Weroniką i Szymonem, którzy staną pod Krzyżem i pomogą w tym dziele czy to poprzez ofiarowane w tej intencji cierpienia, swojej modlitwy czy daru pieniężnego. Wielu już to uczyniło. W ich intencji w każdy piątek odprawiana jest w Bazylice Msza święta. Kapłani wszystkich Darczyńców polecają Panu Bogu każdego dnia, zwłaszcza w Godzinie Miłosierdzia, wypraszając potrzebne łaski dla ludzi dobrej woli i szlachetnych serc, którzy tworzą wspaniałe grono apostołów Jezusa Miłosiernego.

Źródło:
;