Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Świat

W sobotę 80. urodziny papieża Franciszka

papież franciszek fot. Tadeusz Warczak

Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, zatem w najbliższą sobotę będzie obchodził swoje 80-te urodziny.

 

Życzenia Jubilatowi można złożyć także po polsku. W tym celu Watykan uruchomił specjalny adres internetowy: PapiezFranciszek80@vatican.va. Podobne strony działają także po włosku, hiszpańsku, portugalsku, angielsku, francusku, niemiecku, a nawet po łacinie.

Krakowskie wydawnictwo Znak uruchomiło stronę www.Franciszek80.pl, na której również można składać urodzinowe życzenia dla papieża Franciszka. Życzenia Jubilatowi obiecała przekazać Elisabetta Piqué – argentyńska dziennikarka i autorka wydanej niedawno biografii „Franciszek. Życie i rewolucja”.

W mediach społecznościowych papieskim urodzinom towarzyszyć będzie specjalny hashtag #Pontifex80.

Jednak z życzeniami może nie warto się spieszyć… Na audiencji środowej w Watykanie z okazji przypadających w najbliższą sobotę 80. urodzin Papież otrzymał pierwszy tort, na którym zdmuchnął świeczki. Składano mu też życzenia, za które podziękował w żartobliwym tonie. „Dziękuję wszystkim za życzenia na moje zbliżające się urodziny, bardzo dziękuję! Muszę wam jednak powiedzieć coś, co was rozbawi: w mojej ojczyźnie składanie życzeń z wyprzedzeniem przynosi pecha! I ten, kto je składa wcześniej, przynosi pecha” – mówił Franciszek. Zebrani na audiencji przyjęli papieskie słowa gromkimi brawami.

Oceń treść:
Źródło:
;