Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny

Wydarzenia: Święto Słuzby Więziennej

Aktywnie

 fot. Łukasz Kaczyński Bieg przy Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Już w najbliższą sobotę, 14 października odbędzie się I Bieg Papieski. Bieg jest premierowym projektem krakowskiej wspólnoty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zorganizowanym w związku z obchodami XVII Dnia Papieskiego, odbywającego się pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

 

Jego głównym celem jest chęć upowszechniania pamięci o osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz promocja aktywności fizycznej. Uczestnictwo w Biegu jest wolne od opłat. W trakcie biegu stypendyści fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą jednak prowadzić kwestę, podczas której każdy uczestnik będzie mógł wspomóc program stypendialny fundacji ofiarą o dobrowolnej wysokości.

Rozpoczęcie Biegu nastąpi o godzinie 11:00 na parkingu za budynkiem Sanktuarium św. Jana Pawła II przy ul. Totus Tuus 34. Trasa licząca 5 km znajduje się na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Centrum Jana Pawła II.

Biuro Zawodów będzie położone w namiocie przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. W miejscu biegu będzie również funkcjonować mini-miasteczko rodzinne, tzn. możliwość wylosowania niespodzianek (dla dzieci i dorosłych) w zamian za dobrowolnej wysokości ofiarę do puszki, oraz punkt malowania twarzy dla dzieci.

Oceń treść:
Źródło:
;