Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Z Bogiem

W święto św. Judy Tadeusza #ModlitwaZaŻyciem

plakat akcji modlitewnej fot. Materiały prasowe

Ks. Rafał Jarosiewicz i red. Tomasz Terlikowski zapraszają do włączenia się w akcję #ModlitwaZaŻyciem. W święto św. Judy Tadeusza apelują o koronkę do Bożego miłosierdzia i różaniec w intencjach sędziów Trybunału Konstytucyjnego i wszystkich protestujących przeciw wyrokowi ws. aborcji eugenicznej.

 

– Ewangelia ma smak i on nie zgadza się ze smakiem tego świata. Nie zabijaj! To wołanie Boga, które nie zostanie zagłuszone najgłośniejszym krzykiem na ulicach, ani najbardziej dramatycznymi wpisami na Facebooku i stronach internetowych, a nawet najmądrzejszymi argumentami przedstawianymi przez największe stacje telewizyjne czy światowe autorytety – zwracają uwagę w mediach społecznościowych ks. Rafał Jarosiewicz i red. Tomasz Terlikowski.

– Nie chcemy zostawać tylko na pobożnych opowieściach i dlatego organizujemy jako katolicy ogólnopolską modlitwę – dodają organizatorzy inicjatywy #ModlitwaZaŻyciem.

Akcja polega na modlitwie w intencji Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekli że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją Rzeczypospolitej z 1997 roku, oraz wszystkich posłów którzy podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. Organizatorzy inicjatywy polecają też modlitwę za wszystkich obrońców życia, którzy wiele lat pracowali, by do takiej zmiany mogło dojść, i którzy jej obecnie bronią, a także za uczestników marszów przeciw życiu.

– Nie możemy wyjść na ulice, bo szanujemy prawo, szanujemy ludzkie życie i dlatego proponujemy, by modlić się w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – mówią organizatorzy ogólnopolskiej inicjatywy #ModlitwaZaŻyciem.

28 października Kościół czci św. Judę Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych. Organizatorzy akcji proponuję modlitwę koronką do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 lub różaniec o godz. 21.37. – To nie wymaga wiele wysiłku. A modlitwa ma moc zmieniania świata – przekonują ks. Rafał Jarosiewicz i red. Tomasz Terlikowski.

Modlitwa będzie transmitowana na facebookowym profilu ks. Rafała Jarosiewicza a także na kanale YouTube SMS z Nieba TV. Inicjatywie pobłogosławił bp Edward Dajczak.

Oceń treść:
;