Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Świat

W USA powstaje Centrum Rodziny i Życia imienia św. Joanny Beretty Molli

święta joanna beretta mola fot. José Luiz Bernardes Ribeiro / wikipedia.org

Z inicjatywy córki św. Joanny Beretty Molli, Gianny Emanueli, w Springfield w USA powstanie Międzynarodowe Centrum Rodziny i Życia poświęcone jej matce. Ma ono pomóc w szerzeniu wiedzy na temat postaci świętej, wspierać rodziny w dążeniu do świętości i promować szacunek dla każdego ludzkiego życia.

 

Kard. Carlo Maria Martini mówiąc o św. Joannie Berettcie Molli wskazywał, że świętość, jaką ona proponuje, jest świętością ogólnodostępną, osiągalną dla każdego, świętością dnia codziennego. Właśnie w celu promowania takiej świętości powstaje Międzynarodowe Centrum Rodziny i Życia. „Od mojej matki i ojca nauczyłam się głębokiej wiary i niezachwianej ufności w Bożą Opatrzność. Utworzenie tego centrum daje mi szansę dzielić się tym darem z innymi i pomagać rodzinom, aby razem stawały się świętsze” – powiedziała Gianna Emanuela Molla.

Springfield wybrała ze względu – jak mówi – na wielką wiarę i zaangażowanie w obronę życia miejscowego biskupa, syna polskich emigrantów, Thomasa Paprockiego. Centrum będzie miało swoją siedzibę w pobliżu kościoła św. Franciszka z Asyżu i The Evermode Institute, czyli nowego centrum duchowości i myśli katolickiej prowadzonego przez norbertanów.

Gianna Emanuela Molla jest najmłodszym dzieckiem zmarłej w 1962 r. Joanny. Licząca dziś 61 lat kobieta jest jedną z najaktywniejszych propagatorek życia i świętości swojej matki. Wybrała również ten sam zawód co ona – jest lekarzem. Przed laty zrezygnowała jednak z pracy, aby zaopiekować się schorowanym ojcem, Piotrem Mollą, który zmarł w 2010 r. W ten sposób dokonała podobnego wyboru jak jej mama, która mawiała, że gdyby rodzina wymagała porzucenia pracy zawodowej, nie zastanawiałaby się ani chwili.

Źródło:
;