Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Wydarzenia: Dzień Księgowego

Wakacje z Bogiem

W wakacje ewangelizacja na ośmiu beskidzkich szczytach

Po raz trzeci do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają przedstawiciele Francesco Team, Fraterni Franciszkańskiej i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Rychwałdzie. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów beskidzkich.

 

Kolejnej edycji projektu „Ewangelizacja w Beskidach” towarzyszą słowa: „Sursum Corda!”. Jak poprzednich latach na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszać będą małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na szczycie góry uczestniczyć w Eucharystii.

Podczas homilii rozważane będą dzieła Boże ze Starego i Nowego Testamentu, które miały związek ze szczytami gór. „Szczyty beskidzkie staną się: Górą Moria, Górą Horeb, Górą Synaj, Górą Karmel, Górą Tabor, Górą Błogosławieństw, Górą Golgotą i Górą Oliwną” – zapowiadają organizatorzy.

Miejsca, na których odbywać się będzie ewangelizacja, to kolejno: Rysianka Wielka Rycerzowa, Babia Góra, Klimczok, Pilsko, Hrobacza Łąka i Wielka Racza. Pielgrzymowanie zakończy wspólna agapa z ogniskiem 22 sierpnia.

Jednocześnie przy namiocie przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie będą organizowane spotkania pod hasłem: Wieczory w Chrystusie. 6 lipca odbędzie się Wieczór Zawierzenia, a następnie w kolejne poniedziałki wieczory: Słuchania, Adoracji, Nauczania, Uwielbienia, Błogosławieństw, Służby z Maryją i Wieczór Agape.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest kustosz rychwałdzkiego sanktuarium o. Bogdan Kocańda OFMConv. Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Koordynatorzy świeccy to Joanna i Seweryn Mazurek, a wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Patronat nad „Ewangelizacją w Beskidach” objął ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel.

Pierwsze ewangelizacyjne spotkanie w górach zaplanowano 4 lipca na beskidzkiej Górze Rysianka. Tego dnia w południe sprawowana tam będzie Eucharystia.

Dwa lata temu i przed rokiem podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiali się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy.

Źródło:
;