Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Wspomnienia

Wadowice: radni bronią Jana Pawła II i Kościoła

„Nigdy nie pogodzimy się z agresją i brakiem tolerancji wobec ludzi wierzących, z atakami na Kościół i błogosławionego Jana Pawła II” – napisali w przyjętej 16 czerwca rezolucji radni miejscy w Wadowicach. To reakcja na incydenty, do których doszło w rodzinnym mieście Karola Wojtyły przed pierwszomajowymi uroczystościami beatyfikacyjnymi. Wtedy na niektórych budynkach Wadowic pojawiły się antykościelne plakaty, atakujące papieża – Polaka.

 

Wadowiccy samorządowcy w swej rezolucji „w sprawie zakłócenia uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II” podkreślili, że z ogromnym smutkiem odbierają działania niektórych osób „reprezentujących środowiska skrajnie lewicowe, które chciały zakłócić uroczystości beatyfikacyjne poprzez rozprowadzanie materiałów kwestionujących świętość Jana Pawła II i godzących w Kościół Powszechny”.

„To nie Kościół potrzebuje reanimacji, jak uważają jego przeciwnicy, lecz grupa ateistycznych fanatyków, którzy atakując wartości chrześcijańskie, atakują podstawowe wartości życia społecznego i stanowią zagrożenie dla samych siebie, popadając często w różnego rodzaju obsesje, dewiacje i narkomanię. Zauważyć jednak należy, iż zdecydowana większość mieszkańców Ziemi Wadowickiej czerpie swoje siły z nauczania błogosławionego Jana Pawła II i dzięki temu jest bardziej odporna na próby manipulacji światopoglądowej” – napisali, przypominając ,że Jan Paweł II jest niekwestionowanym autorytetem zarówno dla ludzi wierzących, jak i niewierzących.

Rezolucję poparła większość radnych. Nie podpisało jej tylko dwóch: działacz SLD i niezrzeszony.

Wadowiccy radni podjęli też uchwałę, która upoważnia burmistrz miasta Ewę Filipiak do wystąpienia do Stolicy Apostolskiej o uznanie bł. Jana Pawła II patronem Wadowic.

16 czerwca, minęła 12. rocznica ostatniej wizyty bł. Jana Pawła II w mieście nad Skawą.

Źródło:
;