Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

Wydarzenia: Dzień Praw Człowieka

Polska

Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy 2023

misjonarze fot. Episkopat.pl

W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie od 19 do 22 czerwca 2023 r. będzie miało miejsce Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy. W spotkanie weźmie udział przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, biskup kielecki Jan Piotrowski.

 

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 19 czerwca Mszą św. o godz. 18.00. Następnego dnia z przebywającymi na wakacjach w kraju misjonarzami spotka się bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Będzie on też przewodniczył porannej Eucharystii.

Misjonarze wysłuchają m.in. prelekcji dotyczących programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce oraz zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. O. Prof. Tomasz Szyszka SVD przedstawi zebranym inicjatywy związane z jubileuszem 40-lecia Centrum Formacji Misyjnej. Jednym z gości spotkania będzie też rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ, który omówi temat: „Kościół a media w Polsce”.

W środę, 21 czerwca, z misjonarzami spotka się bp Romuald Kujawski, biskup senior i misjonarz w Diecezji Porto Nacional w Brazylii, a także ks. Wojciech Stasiewicz, dyrektor Caritas Charków, który powie o sytuacji w Ukrainie. Działanie internetowej platformy do zbiórek zaprezentuje ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, natomiast przedstawiciele GROM-u wyjaśnią, jak zachować się wobec zagrożeń i niebezpieczeństw na misjach.

Wakacyjny zjazd misjonarzy zakończy się w czwartek 22 czerwca spotkaniem z bp. Grzegorzem Suchodolskim, biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej i byłym dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

Źródło:
;