Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Wakacje z Bogiem

Wakacyjne warsztaty dla mężczyzn: Modlitwa Przed Ojcem

wakacyjne warsztaty dla mężczyzn fot. Mężczyźni Św. Józefa

Mężczyźni Św. Józefa zapraszają do wspólnego przeżycia warsztatów "MPO - Modlitwa Przed Ojcem". Warsztat odbędzie się w czasie wakacji (lipiec - sierpień) 2017.

 

"MPO - Modlitwa Przed Ojcem" to głównie czas pracy indywidualnej i w bardzo małych grupach (2 a w szczególnych przypadkach 3 osoby).
W małe grupy dobieramy się samodzielnie biorąc pod uwagę:

- Bliskość zamieszkania/pracy - by łatwiej było się spotkać
- Zbliżona sytuacja społeczna (wiek, stan cywilny) - by łatwiej było się spotkać w dzieleniu (np. ta sama sieć komórkowa, skypofon mogą nas wspomóc)
- Dobry kontakt - łatwość współpracy i otwartość w dzieleniu

Oparty jest na materiałach warsztatowych z Katechizmu Kościoła Katolickiego wraz z pytaniami które udostępniane będą sukcesywnie uczestnikom warsztatu. Przez cały czas wakacji pracujemy sukcesywnie na materiałach warsztatowych z Katechizmu Kościoła Katolickiego wraz z pytaniami które udostępniane będą sukcesywnie uczestnikom warsztatu tak, by nadążać za planem tygodniowej pracy w bardzo małych grupach.

Spotkania bardzo małych grup (par lub trójek) będą się odbywały w rytmie wyznaczonym indywidualnie przez każdą grupę. Minimalnie: jedno spotkanie w tygodniu, optymalnie 3-5 spotkań w tygodniu. Na spotkaniu par lub trójek dzielimy się postępami studium oraz korzystamy z pytań z przygotowanych materiałów. Dodatkowo zapraszamy do wspólnej Eucharystii i adoracji, by tematy, które przepracowujemy stały się w nas rzeczywiste. Co środę będziemy spotykać się w Kamieniołomie (spotkanie opcjonalne) na krótkim wprowadzeniu w kolejny tydzień, na Eucharystii i adoracji. W czasie wyjazdu urlopowego zalecana kontynuacja pracy i kontakt telefoniczny, oraz udział w Adoracji i Eucharystii.

Równolegle będą się odbywać spotkania w każdą środę. Spotkania będą miały następujący schemat:

18:30 Msza Święta
19:10 zejście/sprawy techniczne
19:20 Modlitwa (psalm + wezwania)
19:30 Słowo - nauczanie/świadectwo (najczęściej nauczanie, w pozostałe świadectwo)
19:55 Dzielenie - grupki spontaniczne z uczestników spotkania - 1 krótkie pytanie
20:15 Adoracja
21:00 Błogosławieństwo i zakończenie.

Zalecany jest udział osobisty, byśmy wzrastali razem. Jednak z uwagi na wakacje oraz osoby z innych części Polski możliwy jest udział "zamiejscowy" poprzez spotkanie we własnej "bardzo małej grupie" na Eucharystii i adoracji połączonej ze wspólnym przerobieniem konspektów ze spotkania.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: http://mezczyzni.net/main/component/content/article/695-mpo-modlitwa-przed-ojcem

Oceń treść:
Źródło:
;