Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Prasa

Wakacyjny numer „eSPe” o urlopie po Bożemu

 fot. Materiały prasowe

Wakacje można przeżywać bardzo różnie. Można wyjechać w dalekie strony, by pławić się w słońcu na rozległych plażach i zwiedzać nieodkryte dotąd miejsca. Można też mniej spektakularnie: na przykład wybrać się z przyjaciółmi w góry albo samemu wyjechać na rekolekcje. Można też pieszo wyruszyć na Jasną Górę albo gdzieś dalej. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. O kilku z nich piszą autorzy najnowszego numeru „eSPe”.

 

Właściwie wszystkie teksty 117 numeru pijarskiego czasopisma powołaniowego traktują o łączeniu odpoczynku fizycznego z duchowym. O roli i sposobach efektywnego wypoczynku mówi o. Leon Kanbit, benedyktyn z Tyńca. Z kolei Patryk Świątek dzieli się odkryciami, które zanotował w książce „Dotknij Boga”. Młody chłopak zwiedził blisko 50 krajów świata, o czym można przeczytać na blogu paragonzpodrozy.pl. Ale zdecydował się też na wyjątkową podróż po Polsce w poszukiwaniu Kościoła ubogiego dla ubogich. O tym wszystkim w tekście: „Zobaczyłem prawdziwą Ewangelię”.

Teo Wiśnicka pisze o innym z nowych sposobów aktywnego wypoczynku, którym jest nadmorska …ewangelizacja. Tomasz Daniec poleca „wakacje z plecakiem i muszlą”, czyli drogę do Santiago de Compostela. O „duchowym SPA” dla całych rodzin pisze z kolei Michał Kuś. A o tym, jak klerycy spędzają czas, gdy skończą się zajęcia w seminarium, można przeczytać w artykule kl. Tomasza Mońki SP.

W tym wydaniu „eSPe” zainaugurowaliśmy nowy dział: „Powołanie w świetle Katechizmu”. Pierwszy odcinek cyklu o. Piotr Recki SP poświęcił powołaniu powszechnemu i osobistemu. W 117 numerze „eSPe” także druga część rozmowy z Ewą i Marcinem Kiediami – tym razem o tym, jak w małżonku dostrzegać Boga i o modlitwie w małżeństwie.

Trwa Rok Życia Konsekrowanego. W krótkim tekście omówiono rozmowę Joli Szymańskiej z s. Gaudią Skass ZMBM, która opowiada o swoim powołaniu oraz o tym, jak to się stało, że absolwentka ASP i dziennikarka wstąpiła do zakonu.

Czasopismo „eSPe” wydawane jest przez zakon pijarów od 26 lat. Kierowane jest do młodych osób rozeznających swoją życiową drogę. Od stycznia 2014 r. ukazuje się bezpłatnie tylko w wersji elektronicznej. Interaktywny PDF, przyjazny także dla urządzeń mobilnych, można pobrać ze strony czasopisma www.e-espe.pl.

Źródło:
;