Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Rodzina

Warsztaty dziennikarskie dla dzieci

 fot. Materiały prasowe

Jak przeprowadzić wywiad ze swoją mamą albo tatą? A jak wygląda praca "przed" i "za" kamerą? Nie wiesz jak pracuje dziennikarz? Dowiesz się o tym już 19 kwietnia 2015 o godz. 12.00 w ramach Akademii Rodzinnej organizowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Odbędą się warsztaty dziennikarskie dla dzieci przygotowane przez Magdalenę Siemion.

 

To trzecia w tym roku edycja warsztatów organizowanych w ramach nowej odsłony Akademii Rodzinnej prowadzonej przez Instytut. W styczniu br. dzieci w wieku przedszkolnym i ich opiekunowie przygotowywali spektakl. Drugie niedzielne spotkanie poświęcone było umocnieniu relacji rodzic-dziecko.

Nowa formuła Akademii Rodzinnej ruszyła 19 października 2014 roku. Od tego roku, co miesiąc, w ramach Akademii Rodzinnej organizowane są konkursy, gry i zabawy, zajęcia logopedyczne, warsztaty plastyczne, muzyczne oraz edukacyjne.

Założeniem Akademii Rodzinnej jest również umożliwienie rodzicom bezpłatnego korzystania z porad prawnych i psychologicznych. Do udziału w prowadzeniu zajęć zaproszeni zostali specjaliści różnych dyscyplin, w tym: logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej, eksperci wczesnego rozwoju dziecka, korekcji wad postawy, rehabilitanci, psycholodzy i pedagodzy oraz prawnicy.

Zapisy na warsztaty dziennikarskie będą możliwe w niedzielę 12 kwietnia 2015 po Mszy Świętej dla dzieci w Sanktuarium św. Jana Pawła II lub w dni robocze w Instytucie Dialogu Międzykulturowego (ul. Totus Tuus 30) oraz pod numerem tel.: 12 422 03 44, w godz. 8.00-16.00 do 17 kwietnia włącznie. Liczba miejsc ograniczona.

Źródło:
;