Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wydarzenia: Światowy Dzień Anemii

Dziedzictwo

Warsztaty wielkanocne w Domu Rodzinnym św. Jana Pawła II

ozdoby wielkanocne fot. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Od 5 do 13 kwietnia Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na okolicznościowe warsztaty wielkanocne. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży - uczniów klas I – VIII szkół podstawowych,  grup zorganizowanych.

 

Specjalnie dla uczniów szkół podstawowych Muzeum przygotowało propozycję warsztatów wielkanocnych, podczas których dzieci będą miały okazję poznać zwyczaje i tradycje świąteczne z okresu dwudziestolecia międzywojennego w Wadowicach, a także te panujące w domu Państwa Wojtyłów, ich sąsiadów, znajomych. Młodzież poszerzy także swoją wiedzę o wyjątkowych Kalwaryjskich Misteriach Męki Pańskiej, których początki sięgają XVII wieku. To miejsce – sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej – bliskie było sercu Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Zajęcia odbywać się będą w przestrzeni ekspozycji stałej Muzeum od 5 do 13 kwietnia 2022 r. w godz. od 9.00 do 14.00. Każdy z uczestników zabierze ze sobą własnoręcznie wykonaną kartkę lub ozdobę świąteczną.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 1,00 zł od uczestnika. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, muzeum prosi o wcześniejsza rezerwację pod numerem telefonu: 609 730 528 lub mailowo: edukacja@domjp2.pl

Źródło:
;