Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Zdrowie

Webinar „Sumienie farmaceuty”

 fot. Fotolia.com

Czy polski farmaceuta może nie sprzedać w aptece jakiegoś środka, powołując się na klauzulę sumienia? Czy taka gwarancja w ogóle jest pracownikom aptek oraz nam, pacjentom i klientom, potrzebna? Jeśli tak czego konkretnie miałaby dotyczyć? Zapraszamy na kolejny webinar EduLife.

 

14 grudnia 2022 r. o godzinie 19.00 odbędzie się bezpłatny webinar Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Tematem spotkania będzie klauzula sumienia farmaceutów. Webinar pt. „Sumienie farmaceuty” będzie miał formę merytorycznego wykładu, a poprowadzi go Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Gościem grudniowego spotkania będzie dr Małgorzata Prusak, która kilkanaście lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym. Obecnie jest kierownikiem apteki, a ponadto Przewodniczącą Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski, autorką monografii „Sprzeciw sumienia farmaceutów. Aspekty etyczne, teologiczne i prawne” oraz książki „Bioetyka dla farmaceuty”.

Podczas grudniowego webinaru dowiemy się czy polski farmaceuta może powołać się na klauzulę sumienia, jednocześnie odmawiając sprzedaży jakiegoś środka. Poruszymy też inne zagadnienia, jak choćby sprzedaż leków na receptę bez recepty. Zastanowimy się także, jaką rolę we współczesnym świecie i dobie „doktora Google” odgrywają farmaceuci? Uczestnicy webinaru wysłuchają około godzinnego wykładu, po którym nastąpi sesja pytań i odpowiedzi. Otrzymają wiedzę opartą na faktach, badaniach oraz doświadczeniu zawodowym, podaną w przystępnej formie.

Webinar „Sumienie farmaceutów” jest trzecim z tegorocznego cyklu EduLife, który odbywa się od października bieżącego roku do czerwca 2023 r. w każdą drugą środę miesiąca. Wydarzenie to jest kontynuacją popularnych „Spotkań o życiu” organizowanych w zeszłych latach przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej itp.

Każdy uczestnik ma możliwość uzyskania bezpłatnego zaświadczenia uczestnictwa. Zachęcamy do zapisów przez formularz znajdujący się na stronie www.pro-life.pl/webinary/ . Przypominamy również o możliwości zadawania pytań przed oraz w trakcie trwania webinaru.

;