Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Wydarzenia: Dzień Niepełnosprawnych

Z Bogiem

Weekend z Bogiem zranionym u salwatorianów

 fot. www.cfd.sds.pl

Już dzisiaj po południu rozpocznie się internetowa sesja weekendowa zatytułowana „Dotykanie zranionego Boga. Lectio divina z apostołem Tomaszem”. Na wydarzenie zaprasza Centrum Formacji Duchowej krakowskich salwatorianów.

Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w krakowskim Centrum Formacji Duchowej zgromadzenia, jednak pandemia i zaostrzenie obostrzeń z nią związanych nie pozwoliły na przyjazd chętnych. Dlatego też organizatorzy zdecydowali, by wydarzenie przeprowadzić zdalnie.

- Bolejemy nad tym, że nie jest nam dane przeżywać tych dni modlitwy w naszym Domu Słowa. Żyjemy w czasie, w którym Jezus uczy nas chodzić „po wodzie”. Nie czujemy pod nogami gruntu, który byłby naszą ludzką gwarancją i pozwolił stawiać pewnie kroki, kontynuując spokojnie nasze plany - wskazuje ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej.

Jak ocenia kapłan, w trudnym czasie pandemii pewne oparcie daje tylko Bóg. - W czasie tak kruchym jak ten, przekonujemy się o tym szczególnie. Wiarę w Niego cenimy jak nigdy wcześniej. Jego plany są zawsze zbawienne. Bóg nie rozkłada bezradnie rąk. Owszem trzyma nas mocno swoją dłonią, jak Piotra, który, idąc po wodzie, nagle zaczął tonąć - tłumaczy.

Ks. Wons zachęca, by udział w sesji on-line połączyć z modlitwą osobistą i nie ograniczać się jedynie do wysłuchania konferencji. - Postarajmy się, aby w miarę możliwości zaplanowany czas sesji zamienił się w dni osobistej modlitwy Słowem Bożym pośród codziennych obowiązków. Stwórzmy wspólnotę ludzi zasłuchanych w Słowo oraz pozwólmy Słowu zejść na głębiny naszych serc i przygotować je na rozpoczynający się adwent - namawia.

Sesja pt. „Dotykanie zranionego Boga. Lectio divina z apostołem Tomaszem” rozpocznie się 27 listopada o godz. 15:30 i potrwa do 29 listopada. Organizatorzy przygotowali dla chętnych konkretny program, który jest dostępny na stronie www.cfd.sds.pl.

Wśród tematów rozważań znalazły się m.in. „Wiara i dotykanie Boga”, „Wszyscy jesteśmy Tomaszami”, „Dotykanie Obecnego” czy „Tęsknota za zranionym Bogiem”. W czasie weekendowego spotkania modlitewnego on-line będzie możliwość zadawania pytań, które można nadsyłać SMS-ami (694 448 170) lub mailowo (cfd@salwatorianie.pl) do soboty do godz. 21:00.

- Uczestniczenie w sesji nie nakłada na nikogo obowiązku składania określonej opłaty. Prosimy jednak o dobrowolne wsparcie materialne na miarę swoich możliwości - informuje dyrektor Centrum Formacji Duchowej.

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie prowadzone jest przez zgromadzenie zakonne salwatorianów. Powstało w 1997 roku. Proponuje sesje, szkoły formacyjne i rekolekcje, w których szczególną uwagę poświęca się pojedynczej osobie i jej indywidualności.

Towarzyszy osobom duchownym i świeckim w poszukiwaniu głębszego doświadczenia wiary i integralnego rozwoju duchowego i psychicznego. CFD współpracuje z cenionymi formatorami różnych szkół i ośrodków życia duchowego, którzy służą swoim osobistym doświadczeniem wiary oraz swoim przygotowaniem teologicznym, pedagogicznym i psychologicznym.

Oceń treść:
Źródło:
;