Imieniny: Agaty, Adelajdy

Wydarzenia:

Aktywnie

 fot. Łukasz Kaczyński

Wyjątkową propozycję na ostatni weekend sierpnia przygotowały krakowskie wspólnoty „Głos na pustyni” oraz „Jafa”. Zapraszają wszystkich chętnych na 3-dniowe rekolekcje, podczas których odbędą się konferencje, warsztaty oraz modlitwa połączona z uwielbianiem Boga – wszystko będzie opierać się na tańcu.

Jak tłumaczy Monika Świątek, współorganizatorka inicjatywy, wydarzenie ma nawiązywać do słów z Dziejów Apostolskich: „W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. - Ruch odsłania wyjątkową prawdę o człowieku i Bogu w nas. Ruch porywa nas do tańca i nie pozwala pozostać obojętnym wobec Stwórcy i stworzenia - opisuje.

Rekolekcje są skierowane zarówno do tych, którym nie obce jest uwielbianie Boga tańcem, jak i do tych, którzy chcieliby spróbować takiej formy modlitwy po raz pierwszy. Akcja będzie przebiegać w cyklach warsztatowych.

- Do współtworzenia tego czasu zaprosiliśmy tancerki i instruktorki tańca współczesnego, dla których duchowość i modlitwa tańcem są ważne. To one zabiorą nas do spotkania się ze sobą i Bogiem w naszym ciele poprzez ruch - zapowiada Świątek.

Jedną z prowadzących wydarzenia od 24 do 26 sierpnia będzie Katarzyna Nieużyła - tancerka, choreograf oraz instruktor tańca, która ukończyła instruktorskie studium tańca jazzowego pod patronatem Kieleckiego Teatru Tańca. Tancerka prowadzi również „jONA - chrześcijańskie warsztaty świadomości ciała dla kobiet” oraz współtworzy spektakl „Lilia” - pierwszy taneczny spektakl o życiu Maryi. Warsztaty poprowadzi też Agata Stodolska, która swój talent szlifowała u choreografów w Polsce i we Francji.

Poza zajęciami, które będą prowadzone w grupach około 15-osobowych, uczestnicy dowiedzą się także jak zmieniała się rola tańca w dziejach Kościoła oraz usłyszą świadectwa osób, na których duchowość i wiarę ogromny wpływ miał właśnie taniec.

- Często nie potrafimy naszych wątpliwości, przeżyć czy doświadczeń religijnych wyrazić słowami. Często modlitwa sprawia nam trudność. Chcemy, aby to spotkanie pomogło odkryć uczestnikom swoje ciało jako świątynię Ducha Świętego, która może chwalić Boga właśnie tańcem. To wyjątkowa forma modlitwy i wyrażania miłości do Boga - podkreśla Świątek.

Na ten moment na warsztaty zgłosiło się 45 osób, ale zainteresowani wciąż mogą się zapisywać na listę rezerwową. Szczegóły o Rekolekcjach Modlitwy Tańcem można znaleźć na facebookowym profilu „Jestem, więc tańczę”.

Oceń treść:
Źródło:
;