Imieniny: Miroslawa, Aleksandra

Wydarzenia:

Pod oknem

W czwartek, 16 kwietnia podczas uroczystych nieszporów w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach, ok. 50 wspólnot neokatechumenalnych z archidiecezji krakowskiej zostało posłanych przez księdza biskupa Grzegorza Rysia do ewangelizacji na pięciu placach Krakowa.

 

Przez pięć kolejnych niedziel wielkanocnych, od 19 kwietnia do 17 maja, o godz. 16 uczestnicy Drogi Neokatechumenalnej będą przepowiadali Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jakiego doświadczyli bardzo konkretnie w swoim życiu. Spotkania będą wypełnione czytaniem Ewangelii, katechezami i świadectwami oraz śpiewami.

Inicjatywa ta jest odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka do wyjścia z głoszeniem Ewangelii na ulice i już trzeci rok z rzędu jest prowadzona równocześnie na ponad 10.000 placów całego świata.

Miejsca Wielkiej Misji na Placach w Krakowie: Plac Szczepański, Plac św. Marii Magdaleny, Plac Wolnica, Plac Wielkiej Armii Napoleona - przy ul. Powiśle, Planty Mistrzejowickie.

Tematyka spotkań:

1° spotkanie 19 kwietnia: Kim jest Bóg dla Ciebie? Czy wierzysz w Boga? Dlaczego? Czy doświadczyłeś w Twoim życiu, że Bóg istnieje? Czy doświadczyłeś jego pomocy?

2° spotkanie 26 kwietnia: Kim jesteś? Po co żyjesz? Jaki sens ma Twoje życie? Czy jesteś szczęśliwy?

3° spotkanie 3 maja: Głoszenie Kerygmatu: nowina o Twoim zbawieniu w Jezusie Chrystusie.

4° spotkanie 10 maja: KERYGMAT, głoszenie Ewangelii i wołanie do nawrócenia. Możliwość spowiedzi.

5° spotkanie 17 maja: Co to jest Kościół? Jakie jest Twoje doświadczenie Kościoła? Czy chciałbyś żeby wspólnota chrześcijańska Ci pomogła?

Źródło:
;