Pod oknem
Wielkanocne życzenia kard. Stanisława Dziwisza
"Zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią jest także naszym zwycięstwem "- tak mówił na Wawelu kardynał Stanisław Dziwisz. Po uroczystej liturgii Wigilii Paschalnej metropolita krakowski złożył wszystkim tradycyjne życzenia wielkanocne.
W pierwszej kolejności purpurat skierował je do Papieża Franciszka, któremu życzył "niezachwianej wiary, głębokiej nadziei i żarliwej miłości w sterowaniu łodzią Chrystusowego Kościoła na wzburzonych falach współczesnego świata". Jak dodał purpurat, dziś Kraków i cała Polska cieszą się już, że za rok będą gościć Ojca Świętego z okazji kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Dziękował również Papieżowi za ogłosznie Świętego Roku Miłosierdzia, który pod Wawelem na pewno przeżywany będzie w sposób szczególny wraz z Apostołami Bożego Miłosierdzia: św. Janem Pawłem II i św. Siostrą Faustyną.
Równocześnie hierarcha zapewnił o duchowej łączności z papieżem seniorem - Benedyktem XVI, któremu jak podkreślał Archidiecezja Krakowska zawdzięcza bardzo wiele. Swoje życzenia skierował także do polskich biskupów, prezbiterów i kapłanów.
- Życzymy sił i błogosławieństwa zmartwychwstałego Pana w codziennej, bezinteresownej służbie wszystkim mieszkańcom naszej polskiej ziemi. Również tym, którzy żyją na obrzeżach Kościoła lub nie potrafią znaleźć w nim dla siebie miejsca - mówił kard. Dziwisz.
Jak dodał purpurat, Kościół jest dla wszystkich i pomimo słabości swoich sług i dzieci wciąż chce się nawracać i służyć.
Życzenia z wawelskiego wzgórza popłynęły również do rządzących, którym hierarcha życzył, by dobro wspólne wyznaczało kierunek i sens ich służbie. - Niech pamiętają o polskich rodzinach, o ubogich i mniej uprzywilejowanych, bo jest ich w Polsce cała rzesza. Modlimy się, by mniej było między nami niepotrzebnych napięć i sporów a więcej życzliwej współpracy dla dobra wszystkich - dodał hierarcha.
Kościołowi krakowskiemu metropolita życzył dobrego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w roku 2016. Jak podkreślił to wielki przywilej ale także wielkie zadanie i zobowiązanie. - Możemy i powinniśmy mu sprostać i przyjąć młodzież z całego świata. Możemy i powinniśmy odpowiedzieć na to wyzwanie hojnością naszych serc - zachęcał kard. Dziwisz.