Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla

Wydarzenia:

Aktywnie

arcybiskup jędraszewski nagradza zwycięzców turnieju piłkarskiego fot. Joanna Adamik / Archidiecezja Krakowska

- Cieszę się waszą radością i tym, że we wszystkich wysiłkach intelektualnych nie zapominacie o ciele, bo w zdrowym ciele... zdrowe cielę! - Żartował z młodymi abp Marek Jędraszewski podczas finału tegorocznego Wielkiego Turnieju o Puchar Metropolity.

 

- Gratuluję wszystkim drużynom. Tym, którym mogę dzisiaj wręczyć puchary, ale także tym, którzy polegli w boju wcześniej i nie doszli do finału, bo bez udziału wszystkich nie byłoby tej radości końcowej - mówił metropolita krakowski na zakończenie Wielkiego Turnieju o Puchar Metropolity. Gratulował organizatorom, kibicom, sędziom oraz uczestnikom.

Młodzież gromkimi brawami oraz skandowanym hasłem „Arcybiskup Marek!" wyraziła arcybiskupowi wdzięczność za jego obecność. 
- Cieszę się waszą radością i tym, że we wszystkich wysiłkach intelektualnych nie zapominacie o ciele, bo w zdrowym ciele... zdrowe cielę! - Żartował z młodymi metropolita.

Wyznał także, że po dzień dzisiejszy ogląda siatkówkę i piłkę nożną oraz dobrze pamięta najważniejsze wyniki meczów sprzed lat.
- Dlatego patrząc na was, na końcówkę dzisiejszego meczu, łącznie z rzutami karnymi, wracały dawne emocje, dawne i obecne. Życzmy sobie, żeby właśnie takie, dobre emocje towarzyszyły wam często, nie tylko na tym boisku, nie tylko w tych dyscyplinach, ale także wtedy, kiedy z drżeniem będziecie się zbliżali do pewnego stolika i z jeszcze większą radością od niego odchodzili. Wiadomo jakiego? Egzaminacyjnego! - Mówił ze śmiechem arcybiskup.

I dodał: - Bez ofiary, bez poświecenia nie ma żadnej porządnej radości, a tylko takiej wam, moi drodzy, życzę. Szczęść Boże!

Wielki Turniej o Puchar Metropolity to zawody sportowe rozgrywane między duszpasterstwami akademickimi Krakowa w dwóch kategoriach: piłka nożna mężczyzn i siatkówka kobiet. Wydarzenie ma na celu integrację zaangażowanych w życie Kościoła środowisk akademickich poprzez wspólną rywalizację i zabawę. W tym roku pierwsze miejsce w kategorii piłki nożnej mężczyzn zajęło Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Mrowisko", w siatkówce kobiet najlepsze okazały się panie z Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka".

Oceń treść:
Źródło:
;