Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Internet

Wielki Tydzień ze Słowem – komentarze do Słowa Bożego od o. Michała Legana OSPPE i ks. Michała Olszewskiego SCJ

ksiądz michał olszewski i ojciec michał legan fot. profeto.pl

Profeto w Wielkim Tygodniu przygotowało cykl komentarzy do codziennej Ewangelii, który prowadzą ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE.

 

Od triumfalnego wjazdu do Jerozolimy, przez zdradę, mękę i śmierć Jezusa, po doświadczenie pustego grobu. – W Wielkim Tygodniu spróbujemy przejść z Jezusem, dzień po dniu, przez najważniejsze dni w Jego życiu, a tym samym najważniejsze dni dla nas – mówi ks. Michał Olszewski SCJ zapraszając do oglądania i słuchania cyklu „Wielki Tydzień ze Słowem” na Profeto.

– Nie ma Wielkiego Postu bez Wielkanocy, bo każda droga musi gdzieś doprowadzić. Ale jest także na odwrót – nie da się dobrze przeżyć Wielkanocy, jeżeli nie przeżyjemy pięknie Wielkiego Postu – zwraca uwagę o. Michał Legan OSPPE. – Dla wielu może to być ostatnia, ale i najlepsza okazja, żeby się zatrzymać i przez ten tydzień, który dzieli nas od Wielkanocy stanąć przed Bogiem ze Słowem w ręku – zachęca paulin z Jasnej Góry.

W każdym odcinku „Wielkiego Tygodnia ze Słowem” na Profeto zakonnicy odczytują fragment Ewangelii przeznaczony na dany dzień i komentują go zwracając uwagę, co jest w nim dla nich ważne.

Kolejne odcinki są publikowane od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty na portalu Profeto.pl i emitowane w Radiu Profeto, a także w mediach społecznościowych.

„Wielki Tydzień ze Słowem” na Profeto prowadzi znany i lubiany duet rekolekcjonistów i ewangelizatorów – o. Michał Legan OSPPE, filmoznawca i teolog z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i rzecznik prasowy Jasnej Góry oraz ks. Michał Olszewski SCJ, twórca i dyrektor Profeto i rzecznik prasowy Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Oceń treść:
;