Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Internet

Dziś od godz. 21.30 będzie można oglądać wystawę „Droga mojego życia” poświęconą Janowi Pawłowi II. Zawiera ona unikatowe zdjęcia obejmujące całe życie Papieża oraz film, w którym Franciszek Pieczka opowiada o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły.

 

Wystawa od początku grudnia znajduje się na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3. Jednak ze względu na ograniczenia związane z epidemią organizatorzy umożliwili zapoznanie się z nią na stronie internetowej www.sladamijp2.pl.

Najpierw zatrzymujemy się przy fotografiach przedstawiających najbliższą rodzinę Karola Wojtyły. Kolejne zdjęcia przybliżają nam miejsca szczególne dla Karola, poznajemy środowiska, które Go kształtowały i ludzi, wśród których i z którymi przeżywał swoje dzieciństwo oraz młodość. Całość dopełniają słowa św. Jana Pawła II, które są objaśnieniem i komentarzem.

Fundacja Śladami JP2 z Bielska-Białej ma na celu gromadzenie, dokumentowanie i prezentowanie materiałów związanych z życiem i nauczaniem Jana Pawła II. Organizuje pielgrzymki, przygotowuje wystawy, spotkania i koncerty, a także rekolekcje związane z Papieżem Polakiem. Działalność fundacji skierowana jest w pierwszej kolejności do dzieci i młodzieży.

Oceń treść:
Źródło:
;