Imieniny: Miroslawa, Aleksandra

Wydarzenia:

Małopolska

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Małopolsce 

prezydent andrzej duda fot. Biuro Prasowe UMWM

Spotkanie w Kopalni Soli w Wieliczce i wizyta w części uzdrowiskowej zapoczątkowały wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w województwie małopolskim. Warto wspomnieć, że podziemne Uzdrowisko Kopalni Soli „Wieliczka” jest jedynym ośrodkiem tego typu w Polsce. 

 

Prezydent udał się także na wizytę gospodarczą do Ostrowa, gdzie trwa generalny remont mostu na rzece Dunajec. To inwestycja z ponad 30-milionowym wsparciem rządowym, ale także kilkumilionowym z budżetu województwa małopolskiego.

- Na oddanie do użytku wyremontowanego mostu czekają mieszkańcy powiatu tarnowskiego, ale nie tylko. Ostrów i przebudowywany most na rzece Dunajec jest bardzo ważnym punktem na drogowej mapie Małopolski. Dzisiejsza obecność Pana Prezydenta jest dowodem na to, że ta inwestycja jest ważna także dla całego kraju - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Inwestycja ma być gotowa w marcu 2022 roku.

Prezydent Andrzej Duda w towarzystwie marszałka Witold Kozłowskiego oraz samorządowców i parlamentarzystów ziemi tarnowskiej wizytowali także zakłady produkcyjne firmy BRUK-BET.

Oceń treść:
Źródło:
;