Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wydarzenia: Dzień Górnika - Barbórka

Solidarność

Wkrótce finał jubileuszowych „Choinek Jedynki”

 fot. materiały prasowe

Po raz 20. Program Pierwszy Polskiego Radia zorganizował akcję charytatywną „Choinki Jedynki”. W tym roku wesprze ona podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Wspólnoty „Chleb Życia” siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

Prace, które w ramach konkursu nadsyłały dzieci można obejrzeć na stronie internetowej rozgłośni. Teraz jury wybierze spośród nich 20 rysunków nagrodzonych i 40 wyróżnionych.

Od poniedziałku 6 grudnia do piątku 10 grudnia, w audycji "Cztery pory roku" w godz. 9:00-12:00, odbędą się licytacje przedmiotów przekazanych przez dorosłych Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia. Wśród nich znalazły się m.in.: dwie prace artystyczne wykonane techniką decoupage, przekazane przez Agatę Kornhauser-Dudę, numer startowy Kamila Stocha z autografami polskich skoczków, kurtka Łukasza Zagrobelnego z musicalu "Grease", nagroda muzyczna Haliny Mlynkovej czy sukienka Igi Świątek z ostatniego tenisowego sezonu.

Z kolei 11 grudnia, w Wielkim Finale, będzie miała miejsce całodzienna (od godz. 8:00 do 19:30) licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie rysunkowym.

Na aukcję trafią również obrazki autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. - Podopieczni z naszych dwóch ośrodków, czyli z „Doliny Słońca” w Radwanowicach i z Lubiatowa nad morzem przekażą 12 prac plastycznych. Naprawdę warto wylicytować taki obraz, który naprawdę może zaskoczyć tym jaki jest ładny, przemyślany i jaka wrażliwość się za nim kryje. To może być wspaniały prezent dla kogoś - zachęca Katarzyna Szostak z Fundacji „Mimo Wszystko”.

„Choinki Jedynki” to akcja charytatywna Programu Pierwszego Polskiego Radia, która co roku wspiera krakowską Fundację „Mimo Wszystko”. Ponadto, Anna Dymna za każdym razem wybiera inną organizację filantropijną, z którą dzieli się - po połowie - zebranymi podczas akcji pieniędzmi. W tym roku wybór padł na Wspólnotę „Chleb Życia” siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

- Pieniądze z licytacji w naszym przypadku zostaną przeznaczone na utrzymanie warsztatów terapeutycznych w naszych ośrodkach w Radwanowicach i w Lubiatowie - zapowiada Szostak. Natomiast Wspólnota „Chleb Życia” wykorzysta pozyskane środki na generalny remont budynku w Jankowicach, w którym przebywają osoby starsze i bezdomne.

- Budynek, który chcemy wyremontować pochodzi z początku XX wieku. Krok po kroku chcemy przystosować ten dom tak, aby każdy z naszych mieszkańców miał miło, czysto, przyjemnie i bezpiecznie. Na to jednak potrzebujemy pieniędzy, bo żyjemy i utrzymujemy się z tego, że jest wielu ludzi dobrej woli, którzy chcą nam pomóc, którzy chcą uczestniczyć w tym ogromnym łańcuchu dobroci i serca. Będziemy wdzięczni za każdy grosz - mówi s. Małgorzata Chmielewska na nagraniu dostępnym na stronie krakowskiej fundacji.

Dotychczasowe licytacje „Choinek Jedynki” przyniosły ponad milion złotych i wsparły takie organizacje jak : Stowarzyszenie Debra Polska „Kruchy dotyk”, Fundację Andrzeja Brandstattera Pro Artis, Fundację „Wygrajmy razem”, Fundację im. Brata Alberta (dwukrotnie), Fundację „Pomóż mi żyć”, Fundację „Wspólnota Nadziei” czy Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

Oceń treść:
Źródło:
;