Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Wydarzenia: Dzień Niepełnosprawnych

Małopolska

Wojewoda apeluje do studentów kierunków medycznych: Małopolska Was potrzebuje

wojewoda łukasz kmita fot. MUW

Małopolska Was potrzebuje – potrzebujemy młodych, nieustraszonych ludzi wiernych ideałom i gotowych do wielkich czynów – tymi słowami wojewoda Łukasz Kmita apeluje do studentów kierunków związanych z medycyną, aby zgłaszali się w ramach wolontariatu do pomocy w tworzonych szpitalach tymczasowych. 

 

Trwa rekrutacja do małopolskich szpitali tymczasowych. Częścią tego zespołu będzie personel medyczny, ale potrzebni są też wolontariusze. Wojewoda Łukasz Kmita za pośrednictwem rektorów małopolskich uczelni zwrócił się w tej sprawie do studentów kierunków związanych z medycyną, pielęgniarstwem, naukami przyrodniczymi, fizjoterapią, itp. – To będzie okazja, żeby się sprawdzić, ale także zdobyć doświadczenie i poszerzyć swoje kompetencje – zaznaczył Łukasz Kmita.

Wojewoda przypominał słowa Jana Pawła II z 1987 r. z Gdańska, gdy papież zwracając się do młodych mówił, że każdy w życiu znajduje jakieś „swoje Westerplatte” – jakieś zadania, które należy podjąć, jakąś słuszną sprawę, o którą należy walczyć, jakiś obowiązek, od którego nie można się uchylić i „zdezerterować”.

– Wierzę w Was, w to, że wśród Waszych ideałów jest poczucie solidarności. Bardzo jest ono teraz nam wszystkim potrzebne. Możecie pokazać, że siłą młodości jest i zawsze była odwaga. Odwaga i determinacja. To jest czas dla ludzi, którzy nie boją się wyzwań. Dla ludzi z misją, którzy mają jasne cele – podkreślił wojewoda.

Łukasz Kmita przywołał w swoim apelu m.in. słowa Heleny Kmieć – młodej Małopolanki, misjonarki, która poprzez swoją postawę stała się wzorem dla wielu młodych ludzi. „Żeby być misjonarzem, nie trzeba lecieć na inny kontynent, do ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o Chrystusie, bo miłość można i trzeba nieść wszędzie, tak do Afryki, jak i do sąsiada z ulicy”.

– Poprzez pracę w szpitalach tymczasowych możecie nieść pomoc „sąsiadom z ulicy”, także swoim rówieśnikom. Możecie się wykazać. Pokazać siłę młodości. Niech to będzie Wasza misja – tu i teraz. Małopolska Was potrzebuje – potrzebujemy młodych, nieustraszonych ludzi wiernych ideałom i gotowych do wielkich czynów – zaapelował wojewoda Łukasz Kmita.

Oceń treść:
;