Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Z Bogiem

Wspólnota Maryja: Po 40 latach dla miasta i świata

10 czerwca br. w Centrum Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się modlitwa za miasto z udziałem don Fabio Bartoli, odpowiedzialnych i członków Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu i Krakowa oraz przedstawicieli krakowskich środowisk modlitewnych i ewangelizacyjnych.

 

To spotkanie modlitewne będzie nie tylko generalną próbą i „rozgrzewką” modlitewną przed tegoroczną edycją Jezusa na Lodowisku, ale pragnie stać się w nadziei organizatorów jedną wielką modlitwą za miasto Kraków i Światowe Dni Młodzieży.

Animację modlitewną spotkania poprowadzi ponad stuosobowa grupa osób należących do rzymskiej i krakowskiej Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Ponad dwudziestoosobowa delegacja odpowiedzialnych i młodzieży Comunità Maria przybywa kolejny raz do Polski, aby wraz z wszystkimi krakowskimi środowiskami Odnowy poprowadzić animację modlitewną Jezusa na Lodowisku w Nowym Targu – inicjatywy ewangelizacyjnej, która z roku na rok staje się punktem odniesienia na Podhalu i w całym rejonie Małopolski.

Obecność delegacji rzymskiej jest także pielgrzymką wdzięczności za 40 lat istnienia wspólnoty, która dała początek wszystkim włoskim rodzinom katolickiej odnowy charyzmatycznej, oraz za powstanie krakowskiej filii wspólnoty, jednej z najliczniejszych i najmłodszej ze wspólnot lokalnych Comunità Maria.

Wprowadzenia do modlitwy o wylanie Ducha Świętego nad miastem i Światowymi Dniami Młodzieży dokona główny przewodniczący Eucharystii - o. Marian Gołąb OFMConv, prowincjał krakowskich franciszkanów, długoletni misjonarz w Ugandzie. Uczyni to za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, oraz nowych franciszkańskich błogosławionych męczenników – Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, którzy stają się patronami krucjaty różańcowej o pokój w Europie i o ochronę przed niebezpieczeństwem terroryzmu. Błogosławieństwo końcowe Eucharystii będzie dokonane ich relikwiami I stopnia.

Program:

10 czerwca 2016 r., Centrum Jana Pawła II

17.45 - Don Fabio Bartoli: „Wspólnota Maryja - 40 lat katolickiego doświadczenia charyzmatycznego”

18.15 - wspólnotowa modlitwa charyzmatyczna animowana przez odpowiedzialnych i młodzież Wspólnoty Maryja z Rzymu i Krakowa

19.15 - Eucharystia z modlitwą o wylanie Ducha Świętego nad miastem Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży, i nad krajem w rocznicę 1050 Chrztu Polski – o. Marian Gołąb OFMConv, Minister prowincjalny krakowskiej prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów), długoletni misjonarz w Ugandzie

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1006718112744267/

;