Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Świadkowie wiary

Wspomnienie abp. Marka Jędraszewskiego o śp. Wandzie Półtawskiej

arcybiskup marek jędraszewski i wanda półtawska fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

– Z wielkim żalem żegnamy śp. panią profesor Wandę Półtawską, mając głęboką nadzieję, że przekraczając próg wieczności, po tej drugiej stronie spotkała św. Jana Pawła II Wielkiego – mówił abp Marek Jędraszewski, wspominając zmarłą kilka dni temu przyjaciółkę Ojca Świętego.

 

– Działała z strukturach Kościoła, które przyczyniały się do wzrostu świadomości, jak ważna jest rola małżeństwa i rodziny – zaznaczył metropolita krakowski i podkreślił, że prof. Półtawska była oddana Kościołowi, Polsce i najbliżej rodzinie. Zwrócił uwagę na fakt, że piekło, jakiego doświadczyła przebywając w Ravensbrück, sprawił, że czyniła świat bardziej ludzkim miejscem, a drugiego człowieka traktowała z wrażliwością i szacunkiem.

– Ostatnie lata przebywała w Krakowie, znosząc godnie trudności związane z wiekiem i chorobami. Zawsze otwarta na to, co się dzieje w Polsce. Umiała zabrać jasny, zdecydowany głos wtedy, kiedy chodziło o obronę życia nienarodzonych. Z wielkim żalem żegnamy śp. panią profesor Wandę Półtawską, mając jednocześnie głęboką nadzieję, że przekraczając próg wieczności, po tej drugiej stronie spotkała św. Jana Pawła II Wielkiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie – powiedział.

Pogrzeb śp. Wandy Półtawskiej odbędzie się we wtorek, 31 października br., o godz. 13.00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Wcześniej, o godz. 12.30, zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłej Pani Profesor. Obrzędy ostatniego pożegnania odbędą się na parafialnym cmentarzu na Salwatorze w Krakowie o godz. 16.00. Uroczystości będą miały charakter państwowy.

Źródło:
;