Imieniny: Anieli, Petroneli

Wydarzenia: Dzień Bociana Białego

Życie

Wychowanie seksualne w szkołach skutkuje wyższą liczbą aborcji

 fot. pixabay.com

Wychowanie seksualne w szkole nie skutkuje bardziej odpowiedzialnym zachowaniem seksualnym młodzieży – do takich wniosków doszli redaktorzy włoskiego dziennika gospodarczego Key4Biz. Przeanalizowali oni dane dotyczące liczby aborcji wśród nastolatków w różnych krajach europejskich.

 

Włoskie szkoły od kilkudziesięciu lat opierają się próbom wprowadzenia wychowania seksualnego. Jego zwolennicy argumentują, że takie szkolenie z seksu doprowadzi do bardziej odpowiedzialnego zachowania wśród młodzieży. Okazuje się, że jest wręcz odwrotnie.

Najwyższy współczynnik aborcji wśród dziewcząt poniżej 20-tego roku życia występuje właśnie w tych krajach, gdzie zajęcia z seksu zostały wprowadzone do programu nauczania już w latach 70-tych. W Wielkiej Brytanii współczynnik ten wynosi 18 proc., we Francji 15,2 proc, w Danii 15 proc., w Holandii 13,8 proc, Finlandii 12,1 a w Norwegii 11,4 proc.

Natomiast we Włoszech, gdzie nie udało się wprowadzić do szkół wychowania seksualnego współczynnik ten wynosi 6,3 proc. Oznacza to, że jest trzy raz niższy niż w Wielkiej Brytanii, gdzie dzieci uczą się seksu od 7 roku życia.

Źródło:
;