Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Małopolska

Wycieczka do Francji za najpiękniejszy wianek

 fot. Robert Słuszniak / spheresis.com

„Wianki-Święto Muzyki” zbliżają się wielkimi krokami. Poza świętowaniem w rytmie najlepszej muzyki organizatorzy zapraszają do udziału w tradycyjnym konkursie na najpiękniejszy wianek. Wspólne plecenie wianków zaplanowano na sobotę 20 czerwca w godz. 15:00 - 18.00 na Bulwarze Czerwieńskim.

 

Wzdłuż bulwarów wiślanych, między mostem Grunwaldzkim i Dębnickim stanie kilkanaście stanowisk, przy których w pleceniu wianków pomogą zawodowi floryści z krakowskich kwiaciarni. Każdy kto chce upleść wianek może przynieść własne materiały lub skorzystać z tych, przygotowanych przez organizatorów.

Konkurs na najpiękniejszy wianek, tradycyjnie organizowany co roku w ramach „Wianków-Święta Muzyki” cieszy się ogromną popularnością. Każdy kto będzie chciał wystartować w konkursie, powinien zgłosić się do punktu przy scenie Jarmarku Świętojańskiego. Wianki oceni jury złożone z przedstawicieli kultury i florystów, a na twórców najpiękniejszych prac czekają atrakcyjne nagrody m.in.: rodzinna wycieczka do Francji, zwiedzanie elektrowni w Niedzicy oraz zaproszenie na kolację do Hard Rock Cafe Kraków.

„Aby tradycji stało się zadość na zakończenie będziemy puszczać wianki w nurt Wisły” – zapowiadają organizatorzy.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne na www.wianki.krakow.pl.

;