Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Jan Paweł II na dziś

 fot. rabawyzna.ksm.org.pl Msza św. na Polanie Jana Pawła II.

Już dziś po raz szósty w Rabie Wyżnej na Polanie Jana Pawła II przy kapliczce św. Huberta odprawiona zostanie Msza św. Coroczna Eucharystia jest błagalną o błogosławieństwo Boże na czas wakacji, urlopów i początku sezonu turystycznego oraz dla pracujących w lasach.

Z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz więcej uczestników. Jak podkreśla Paweł Wojdyła z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Raby Wyżnej wszystko zaczęło się od poświęcenia kapliczki św. Huberta w 2006 r. przez kard. Stanisława Dziwisza.

"Wtedy wspomniał on właśnie, że pobliskimi szlakami bardzo często wędrowali ze św. Janem Pawłem II. Użył wtedy określenia 'Polana Jana Pawła II'. I tak to się zaczęło" - opisał.

Póżniej zaczęto dążyć do oficjalnego nadania właśnie takiej nazwy polanie. W 2011 r. został reaktywowany lokalny oddział KSM. Dzięki jego staraniom kard. Dziwisz wydał dekret o odprawianiu specjalnej Mszy św. w każdą przedostatnią sobotę czerwca właśnie w tym miejscu.

"Od tego czasu pielęgnujemy ten zwyczaj. Pragniemy, by to spotkanie stawało się tradycją, którą przekazać będziemy mogli młodszym pokoleniom. By pamiętały one, że są miejsca w naszej okolicy związane ze św. Janem Pawłem II” - stwierdził P. Wojdyła.

Jak ocenia inicjatywa daje także możliwość zebrania mieszkańców okolicy, by wspólnie z rodzinami mogli przeżyć w sposób atrakcyjny i duchowy sobotnie popołudnie. “Pokazujemy, że są wspaniałe miejsca w Rabie Wyżnej, gdzie można spędzić wspaniale sezon urlopowy, a jednocześnie modlitwą otaczamy rozpoczęcie wakacji i ludzi, którzy się tymi terenami opiekują” - dodał.

W ramach spotkania najpierw odbędzie się zjazd międzyoddziałowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z archidiecezji krakowskiej, który będzie miał formę Dnia Sportu. Główny punkt spotkania, czyli Eucharystia rozpocznie się o godz. 17:00. W ubiegłym roku zgromadziło się na niej 300 osób.

Na zakończenie wydarzenia przybyli będą mogli zjeść kiełbasę z grilla, spróbować bigosu oraz pośpiewać i porozmawiać, integrując się w ten sposób. Jak podkreślają organizatorzy spotkanie to nie tylko podtrzymywanie pamięci o papieżu Polaku, ale także o jego wieloletnim sekretarzu, z wdzięcznością za jego posługę i pamięć o rodzinnej miejscowości.

Oceń treść:
Źródło:
;