Imieniny: Alicji, Alojzego

Wydarzenia: Święto Muzyki

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Solidarność

 fot. materiały prasowe

W sobotę 14 listopada oficjalnie została otwarta baza potrzebujących rodzin włączonych do 20. edycji Szlachetnej Paczki. W tym roku program pomoże szczególnie osobom, które dotknęła pandemia COVID-19.

„Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić. W tym trudnym roku Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Pomóż tym, którzy mają mniej szczęścia” - zachęcają organizatorzy.

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki z powodu nasilającej się pandemii nie mogła rozpocząć się  uroczyście jak dotychczas w krakowskiej siedzibie. Rokrocznie było to miejsce spotkań: wolontariuszy z darczyńcami i ambasadorami programu, a także dziennikarzy, którzy mogli poznać kulisy jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

Niemniej jednak, dzisiejsze otwarcie bazy rodzin potrzebujących na stronie www.szlachetnapapaczka.pl także miało szczególny przebieg - całość odbywała się na żywo na facebookowym profilu Szlachetnej Paczki, a także na Twitterze i Youtube. O mądrym pomaganiu Jarosławowi Kuźniarowi opowiadali m.in. Katarzyna Boni, Joanna Jabłczyńska, Djvika, grupa ratowników górskich GOPR oraz oczywiście wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki.

Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki, zdaje sobie sprawę, że przebieg akcji w tym roku będzie trudniejszy. - Jednocześnie wiemy, że jesteśmy teraz potrzebni bardziej niż kiedykolwiek. Mimo przeciwności, Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości odbędą się, choć w specjalnych okolicznościach. Dołożymy wszelkich starań, by obie akcje były organizowane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych, które pomógł nam wypracować ekspert z zakresu wirusologii dr hab. Tomasz Dzieciątkowski - podkreśla.

Wciąż trwa także akcja współtowarzysząca wydarzeniu, czyli charytatywny streaming Gra Paczka. To kilkadziesiąt godzin transmisji z rozgrywek on-line najpopularniejszych streamerów oraz znanych graczy. Do końca weekendu podczas streamingu widzowie mogą wesprzeć Szlachetną Paczkę wpłatą i wygrać atrakcyjne nagrody, przygotowane przez partnerów wydarzenia.

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże szczególnie osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. - Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne. Często słyszymy, że rok 2020 to zły rok - każdy z nas może sprawić, żeby mimo sytuacji pandemicznej był jednak czasem jedności i okazywania sobie nawzajem pomocy - zachęca Sadzik.

Pomoc materialna, organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach, trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia - w tym roku przypadnie on 12 i 13 grudnia.

„Potrzebujemy - wspólnie - wykrzesać z siebie pokłady empatii i zaangażowania, które pozwolą nam wszystkim szczęśliwie zakończyć ten trudny rok. A szczególnie tym, którym tego szczęścia w tym roku zabrakło” - apelują organizatorzy.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość przekazanej pomocy materialnej ponad 14,5 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

Oceń treść:
Źródło:
;