Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Wspomnienia

zdjęcie karola wojtyły fot. Milosierdzie.pl

W niedzielę – 7 czerwca, w 23. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Ekspozycja została przygotowana dla uczczenia jubileuszu stulecia urodzin Karola Wojtyły. 

 

Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 modlitwą w Godzinie Miłosierdzia. Mszy świętej o 15.20 w Bazylice przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy świętej nastąpi otwarcie wystawy. Na ekspozycję składa się 15 plansz, które ukazują Jana Pawła II, jako apostoła Bożego Miłosierdzia i jego związki z Łagiewnikami. Jak sam powiedział w 2002 roku – przychodziłem tutaj zwłaszcza w czasie okupacji, gdy pracowałem w pobliskim Solvayu. W drodze z Borku Fałęckiego na Dębniki modlił się często w kaplicy Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Potem przybywał do Łagiewnik jako biskup, kardynał i w końcu jako papież. 

– Na wystawie po raz pierwszy zostanie pokazana fotografia arcybiskupa Karola Wojtyły modlącego się przy grobie Siostry Faustyny na cmentarzu klasztornym – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – Orędzie Bożego Miłosierdzia, które zawsze było mu bliskie i drogie kardynał Wojtyła zabrał z sobą z Krakowa na Stolicę Piotrową i kształtowało ono obraz jego pontyfikatu. W 1980 r. wydał encyklikę o Bożym Miłosierdziu „Dives in Misericordia”, później beatyfikował i kanonizował Siostrę Faustynę, ustanowił Święto Miłosierdzia dla całego Kościoła. Przypominamy także papieskie pielgrzymki do Łagiewnik oraz historyczne wydarzenie jakim był Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu z 17 sierpnia 2002 r. – opowiada ks. Bielas.

Na wystawie będzie można także zobaczyć makietę z projektem rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, która 7 czerwca 1997 r. została zaprezentowana Janowi Pawłowi II i na której Ojciec Święty złożył swój podpis. – Zapraszamy na modlitwę do naszego Sanktuarium i zapoznania się z wystawą oraz przesłaniem Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu – mówi kustosz łagiewnickiego Sanktuarium.

Organizatorami wystawy jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia a współorganizatorem Kraków Airport im. Jana Pawła II.

Oceń treść:
Źródło:
;