Imieniny: Brygidy, Ignacego, Seweryna

Wydarzenia:

Aktywnie

 fot. Kamil Faber

Już 23 lutego odbędzie się 9. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. W tym roku wydarzeniu, które co roku gromadzi około 150 miłośników jazdy na stoku, towarzyszy wiele nowości.

Spartakiadzie sportów zimowych przewodzi tym razem hasło „Przygotuj swe serce i bądź mężny”. Jak tłumaczy Kamila Ciupińska, prezes KSM Archidiecezji Krakowskiej, wydarzenie ma zwrócić uwagę, że ważna jest nie tylko kondycja fizyczna człowieka, ale także duchowa.

- Te słowa z Mądrości Syracha mają zachęcić każdego z uczestników do kształtowania w sobie serca mężnego i gotowego na wszystko. Dzisiejszy świat niesie ze sobą wiele wyzwań, wobec których potrzeba, zwłaszcza młodemu człowiekowi, wiele odwagi, zapału i męstwa. A w zdobywaniu takich cech niewątpliwie pomaga rywalizacja sportowa - podkreśla.

Udział w Spartakiadzie jest bezpłatny, gdyż organizatorzy chcą, aby młodzi pasjonaci sportów zimowych mogli zmierzyć swoje siły w profesjonalnych zawodach niezależne od możliwości finansowych. Dla zwycięzców przewidziano wartościowe upominki - nagrody, medale i dyplomy.

W wydarzeniu, które tym razem odbędzie się w Kasinie Wielkiej, mogą wziąć udział miłośnicy nart oraz snowboardu w wieku od 8 do 30 lat. Będą się oni mogli zmierzyć w dotychczas już znanych kategoriach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów, zjazd na „byle czym” oraz w ramach kategorii dla księży, kleryków i sióstr zakonnych. Jest również nowość - kategoria „Maestro”!

- Chcemy, by także profesjonaliści i zawodowcy mogli być z nami, bo to właśnie dla nich jest ona przeznaczona. Dodatkowo wszyscy będą mogli wziąć udział w specjalnym quizie z nagrodami. Każda Spartakiada ma być przestrzenią do promowania aktywnego stylu życia oraz dać zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym okazję do wypoczęcia na świeżym powietrzu i rywalizowania zgodnie z zasadami fair-play - namawia do udziału K. Ciupińska.

Formularz zgłoszeniowy na kolejną Ogólnopolską Spartakiadę można przesłać do 20 lutego poprzez stronę www.spartakiadazimowa.pl. Również pod tym adresem można odnaleźć szczegółowe informacje o tym sportowym spotkaniu ludzi wierzących.

Rejestracja będzie także możliwa w dniu zawodów między godz. 8:00 a 9:25, niemniej trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona do 200. Wydarzenie organizuje KSM Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI w Kasinie Wielkiej.

Oceń treść:
Źródło:
;