Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Ciekawostki

Wzrasta liczba pielgrzymów przybywających do Ziemi Świętej

jerozolima fot. pixabay.com

Wzrasta liczba pielgrzymów przybywających do Ziemi Świętej. W styczniu 2018 roku zanotowano rekordową liczbę odwiedzających: w 770 zorganizowanych grupach przyjechało tam 26 tys. osób.

 

Przypuszcza się, że tak liczny napływ pielgrzymów to m.in. odpowiedź na apel, który w grudniu wystosowali wspólnie administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa oraz kustosz Ziemi Świętej o. Francesco Patton zachęcając chrześcijan do odwiedzania bez obaw miejsc świętych. Podkreślili oni wówczas, że jest to nie tylko okazja do głębokich doświadczeń duchowych, ale również wyraz solidarności i wsparcia dla lokalnych wspólnot chrześcijańskich.

Dla porównania w styczniu 2016 r. do Ziemi Świętej przyjechało 11 tys. pielgrzymów w 390 grupach, zaś rok później w tym samym miesiącu  – 16 tys. w 529 grupach. Co ważne, liczba pielgrzymów katolickich podwoiła się.

Z danych Centralnego Urzędu Statystycznego Izraela wynika, że w 2017 r. odnotowano rekordową liczbę 3,6 mln odwiedzających ten kraj – o 23 proc. więcej niż w 2016 r. i o 29 proc. więcej niż w 2015 r. Najwięcej było gości ze Stanów Zjednoczonych (778 tys.), Rosji (331 tys.), Francji (308 tys.), Niemiec (218 tys.), Wielkiej Brytanii (198 tys.) i Włoch (107 tys.).

Oceń treść:
Źródło:
;