Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Pod oknem

XI Karmelitańskie Spotkanie Młodych w Czernej

 fot. Materiały prasowe

„Dałeś mi ciało!” to hasło tegorocznego Karmelitańskiego Spotkania Młodych w Czernej, które odbędzie się w dniach 2-5 lipca.

 

„Karmelici bosi – podobno eksperci w sprawach ducha, pozwolą sobie, wypowiedzieć się na temat człowieka i jego cielesności” – zapowiadają organizatorzy XI Karmelitańskiego Spotkania Młodych. Z okazji Jubileuszu 500-lecia narodzin, przewodniczką na tej drodze będzie św. Teresa od Jezusa, dla której ciało jest drogą do życia duchowego. Specjalnymi gośćmi Spotkania będą m.in. o. Leon Knabit OSB oraz Akademia Obrońców Życia (Pro Life).

W planie spotkania, poza czasem na osobiste spotkanie z Bogiem w czasie modlitwy, przewidziane są też konferencje, warsztaty i czas na wspólną zabawę i zbudowanie relacji z drugim człowiekiem. W czasie tych dni o oprawę muzyczną zadba zespół „Twoje Niebo”. Szczegółowy plan, lista warsztatów, tematy konferencji, formularz zgłoszeniowy i wszystkie potrzebne informację znaleźć można na stronie www.bosi.org.pl.

 

Karmelitańskie Spotkanie Młodych w Czernej odbywa się już po raz jedenasty. Co roku przyciąga dziesiątki młodych, nie tylko tych związanych z zakonem karmelitańskim. „Jest to czas pogłębiania wiary i wymiany doświadczeń. W pięknych okolicznościach czerneńskiej przyrody łatwo znaleźć przestrzeń dla poznawania siebie, Boga i drugiego człowieka” – przekonują karmelici bosi.

 

Źródło:
;