Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wspomnienia

XI Rajd Turystyczny Szlakiem kard. Karola Wojtyły

XI Rajd Turystyczny Szlakiem ks. Kardynała Karola Wojtyły odbędzie się 9 września w Zawoi. 33 lata temu Wojtyła odbył tą trasą ostatnią wędrówkę w polskie góry tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową.

 

Rajd rozpocznie się o godz. 8.30 Mszą świętą w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Skawicy, po Mszy uczestnicy rajdu zostaną przewiezieni autokarami na Suchą Górę. Stamtąd wyruszą szlakiem, którym kiedyś wędrował Ojciec Święty. Zakończenie rajdu planowane jest ok. 15.00 na Krowiarkach; tam podstawione zostaną autokary, którymi turyści dotrą do Zawoi i Skawicy.

„Błogosławiony Jan Paweł II, postać wielka i bliska wszystkim Polakom, ale nam – Babiogórcom, mieszkańcom Zawoi i Skawicy – bliska w sposób szczególny. Tak jak my oraz nasi turyści, którzy powracają na babiogórskie szlaki wielokrotnie, te góry Ojciec Święty ukochał w sposób wyjątkowy” - podkreśla Tadeusz Chowania, wójt Zawoi. „Tutaj podziwiał piękno przyrody, odpoczywał, spotykał się z ludźmi. Ostatnia górska wędrówka polskimi szlakami ówczesnego kardynała Karola Wojtyły odbyła się właśnie u nas we wrześniu 1978 roku” – dodaje. Zdaniem wójta jest to wydarzenie szczególne, cenne i jednocześnie zobowiązujące.

Tegoroczny Rajd Papieski połączono z piknikiem profilaktycznym „Nie jesteś sam”, który rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie sportowym w Zawoi Centrum. Podczas wydarzenia odbędą się występy artystyczne i zabawy.

Do 8 września na rajd mogą się jeszcze zgłaszać grupy zorganizowane – tel. kont. 33-877-50-66, natomiast zgłoszenia turystów indywidualnych przyjmowane będą w dniu Rajdu od godz. 8.00 do godz. 9.45 na parkingu w Skawicy.

Organizatorem Rajdu jest Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Zawoi, przy współpracy z Babiogórskim Parkiem Narodowym, parafią w Skawicy i Radą Sołecką w Skawicy.

Patronat sprawują: kard. Stanisław Dziwisz, Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego i Tadeusz Chowaniak, wójt Zawoi.

Źródło:
;