Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji

Pod oknem

XIII Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

 fot. www.grupyapostolskie.pl

Dołącz do młodego Kościoła i ciesz się wiarą. W dniach od 27 do 29 marca Grupy Apostolskie zapraszają pod Wawel na XII Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie ludzi, którzy są silni Chrystusem.

Jak co roku młodzież z różnych parafii i dekanatów zgromadzi się wokół stołu eucharystycznego, by przygotowywać się do Światowych Dni Młodzieży. W roku bieżacym uczestnikom przyświecać będzie hasło zaproponowane przez papieża Franciszka, zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: „Błogosławieni czystego serca albowiem oni Boga oglądać będą".

- Chcemy pokazać młodym, że pomimo tego iż świat oferuje im dziś inne wartości, czystość jest dobra i trzeba ją promować. Dziś to temat kontrowersyjny więc tym bardziej trzeba o nim rozmawiać i ukazywać go w dobrym świetle - mówi koordynator spotkania Sara  Bonaui.

To już XIII edycja Forum, w tym roku jest ono niejako próbą generalną przed  Światowymi Dniami Młodzieży w roku 2016.  Namiastkę tego niezwykłego wydarznia młodzi przeżyją już teraz, bo  w programie m.in.  Droga Krzyżowa z kopią Krzyża ŚDM w kościele św. Mikołaja , spotkanie z Ruchem Czystych Serc, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza w katedrze wawelskiej wraz z poświęceniem palm.

- To tak naprawdę wypełnienie woli św. Jana Pawła II, który chciał, by każda Niedziela Palmowa była właśnie Światowym Dniem Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.  To weekend w trakcie którego można spotkać się z młodymi ludźmi i stworzyć wspólnotę, czas kiedy można poczuć Boga i zobaczyć młody Kościół  - przekonują organizatorzy.

Osią spotkania jest oczywiście modlitwa, każdy dzień rozpoczyna się jutrznią wraz z rozważaniem Pisma Świętego.  Przewidziano też konferencje i spotkania w grupach. Myli się jednak ten, kto myśli, że czas młodym upłynie wyłącznie na modlitwie, bo będzie też  czas na zabawę, stałym punktem programu jest m.in sobotni koncert. Przewidziano również sporo czasu wolnego, tak by młodzi z  kompletnie różnych środowisk mogli zwyczajnie lepiej się poznać.

- Snu zaplanowaliśmy tyle ile trzeba, ten czas spędzimy więc bardzo aktywne, to będą dni pełne radości i zabawy z Bogiem i z drugim człowiekiem. Czas, który  na pewno zaowocuje w sercach młodych i będzie zapamiętany na długo -  dodaje  Sara Bonaui.

W Forum może wziąć udział każdy w wieku od 15 do 30 lat, niekoniecznie zrzeszony w ruchach czy stowarzyszeniach. Spotkanie jak co roku odbędzie  się w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego przy ul. Grzegórzeckiej 24 w Krakowie. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i nocleg, proszą jednak, by zabrać z sobą: śpiwór, karimatę, obuwie zmienne czy kubek na herbatę.   Więcej szczegółów w siedzibie Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Wiślnej 12 lub drogą elektroniczną pod adresem biuro@grupyspoastolskie.pl. Patronem medialnym wydarzenia jest portal www.franciszkanska3.pl

Źródło:
;