Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Jan Paweł II na dziś

XIII Konkurs Papieski o patriotyzmie

konkurs papieski fot. Instytut Tertio Millennio

“Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”, tak brzmi hasło tegorocznej – trzynastej już edycji – Konkursu Papieskiego, największego w Polsce konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, skierowanego do uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Dlaczego warto wziąć udział w Konkursie? Oprócz intelektualnej przygody oraz gwarantowanej satysfakcji, na zwycięzców czeka nagroda główna – wycieczka do Rzymu oraz indeksy na kierunki filozofia i teologia na sześciu uczelniach w Polsce!

W nadchodzącym roku chcielibyśmy zaproponować młodzieży próbę spojrzenia na swoje życie w oparciu o świadomość własnej tożsamości narodowej, odwołując się do autorytetu Ojca Świętego.

Tegoroczna edycja Konkursu rozpocznie się już 27 lutego 2017 roku. Co należy zrobić, aby wziąć w niej udział? Należy jedynie, między 27 lutego a 26 marca, zarejestrować się jako uczestnik poprzez stronę internetową konkurspapieski.pl, oraz wypełnić krótki quiz on-line. Uczniowie, którzy odpowiedzą poprawnie na ponad połowę z 20 zadanych pytań, zostaną zakwalifikowani do II etapu konkursu, który odbędzie się 3 kwietnia. Najlepsi otrzymają kolejne zadanie – napisanie eseju na jeden z zadanych tematów. Finalistów 3 czerwca czeka ustna obrona prac.

Konkurs Papieski realizowany jest pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów z największych miast Polski.

Oceń treść:
;