Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Jan Paweł II na dziś

XVI Dzień Papieski – "Bądźcie świadkami miłosierdzia"

 fot. mat. pras.

Jak każdego roku stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przygotowują w Krakowie obchody Dnia Papieskiego. 9 października będziemy przeżywać już jego szesnastą edycję, tym razem pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

 

Obchody rozpoczną się w sobotę, 8 października w Bazylice św. Floriana. O godzinie 18.00 stypendyści poprowadzą różaniec w różnych językach a o 18:30 odbędzie się Msza Święta. O 19:00 swoim świadectwem podzieli się ks. Jacek Stryczek, jeden z pomysłodawców „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości”.

W niedzielę, 9 października, obchody rozpocznie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium w Łagiewnikach, pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Później w Arcybractwie Miłosierdzia przy ulicy Siennej 5 od godziny 12.00 do godziny 17.00 na rodziny będzie czekało mnóstwo przeróżnych atrakcji. Wśród nich m.in.: zabawy dla dzieci, gry edukacyjne, salon fryzur, malowanie twarzy, konkurencje dla całych rodzin, bańki mydlane, balonowe zoo. Wartymi uwagi będą również: loteria fantowa oraz kiermasz ciast – wykonanych przez samych stypendystów oraz fotobudka. W tym samym czasie na terenie Starego Miasta będzie odbywać się gra miejska, adresowana głównie do rodziców z dziećmi. O godzinie 17.00 odbędzie się spektakl napisany, zagrany i zaśpiewany przez stypendystów FDNT.

Patronat honorowy nad XVI DP objął JE. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

 

Źródło:
;