Imieniny: Marceli, Ludwiki, Jana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Przytulania

Pod oknem

XVI Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

 fot. Łukasz Kaczyński XV Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej.

Ponad 250 osób przyjedzie na XVI Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend pod hasłem "Nie bój się...".

Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie w piątek wieczorem. Jak podkreśla współorganizatorka Forum, Sara Bounaoui, swoją tematyką wpisuje się ono w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Podczas weekendowego spotkania młodzi będą bowiem rozważać na różne sposoby fragment 1. rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. – Skróciliśmy nieco to hasło, aby każdy mógł go odnieść do siebie i wstawić w nim swoje imię – opisuje Bounaoui.   

Niezmiennie wielkopostne kształtowanie ducha młodzież zaczyna Drogą Krzyżową z kopią Krzyża ŚDM w kościele św. Mikołaja w Krakowie. W tym roku organizatorzy poprosili, aby uczestnicy przywieźli symboliczne gwoździe z przymocowanymi napisami „To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech”. Będą one wykorzystane podczas modlitwy.

Sobota będzie dniem spotkań – najpierw młodych odwiedzi bp Damian Muskus, a później abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Przewidziano także wspólne wyjście pod hasłem „Nie bój się, spotkaj Chrystusa w swoim bliźnim”. Wieczór zwieńczy koncert uwielbienia zespołu Gospel Voice.

Forum zakończy wspólna Eucharystia w Niedzielę Palmową w katedrze na Wawelu pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. – Tą inicjatywę kierujemy do naszych rówieśników. To wielkie wyzwanie, żeby tak dobrać program i wydarzenia, aby trafiły one do serca młodych. Myślę, że to, co przyciąga uczestników to możliwość nieustannego spotkania z Bogiem w specjalnej szkolnej kaplicy adoracji – podkreśla Sara Bounaoui.

– To, co ważne, stajemy się tutaj jedną wielką rodziną, która chce wzrastać w wierze. Ten czas niezwykle mnie umocnił oraz dał mi energię do działania – mówiła w tamtym roku Faustyna Zaleśna z pierwszej klasy liceum.

Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej stanowi odpowiedź na apel Jana Pawła II, aby co roku Niedziela Palmowa stała się Światowym Dniem Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Organizatorem spotkań jest Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej – publiczne stowarzyszenie wiernych, które wcześniej funkcjonowało jako Grupy Apostolskie, będące szkołą chrześcijańskiego życia oraz miejscem dawania świadectwa wiary przez młodych ludzi.

Oceń treść:
Źródło:
;