Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

Wydarzenia: Dzień Chłopaka

Aktywnie

XVI Rajd Turystyczny Szlakiem Ks. Kardynała Karola Wojtyły

Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w XVI Rajdzie Turystycznym Szlakiem Ks. Kardynała Karola Wojtyły: „W drodze ku Światowym Dniom Młodzieży - Kraków 2016", który odbędzie się 9 września 2015 roku o godz. 9.45. Rozpoczęcie Rajdu poprzedzone zostanie Mszą św. o godz. 8.30 w Kościele Parafialnym w Skawicy.

 

Rajd odbędzie się w 37. rocznicę ostatniej wędrówki w polskie góry kardynała Karola Wojtyły, tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową. Rozpocznie się o godz. 8.30 Mszą św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Skawicy w intencji dobrego przygotowania młodzieży Światowych Dni w Krakowie. Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II, później uczestnicy rajdu zostaną przewiezieni autokarami na Suchą Górę. Stamtąd wyruszą szlakiem, którym kiedyś wędrował kardynał Karol Wojtyła wraz z obecnym metropolitą krakowskim kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

- Trasa rajdu wiedzie poprzez lasy i liczne wzniesienia, z których rozciąga się malowniczy widok - wspomina ubiegłoroczna uczestniczka rajdu Marta Makoś. - Najtrudniejszym etapem było dotarcie na Halę Krupową, gdzie uczestnicy rajdu doczekali się upragnionego odpoczynku. Kolejny etap rajdu prowadził przez Policę. Choć pogoda nie rozpieszczała, bo w połowie trasy rozpętała się burza z deszczem i gradem, to chyba każdy wrócił do domu szczęśliwy, że po raz kolejny mógł kroczyć razem ze Świętym Janem Pawłem II. Bo z takim patronem można zdobyć każdy szczyt. 

Organizatorem Rajdu jest Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi przy współpracy ze Starostwem w Suchej Beskidzkiej, Babiogórskim Parkiem Narodowym, Parafią M. B. Częstochowskiej i Radą Sołecką w Skawicy.

Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane są w BCK w Zawoi  do 8 września 2015 r. – tel. 33/ 877 50 66.  Natomiast zgłoszenia turystów indywidualnych w dniu 9 września br. na miejscu rozpoczęcia Rajdu od godz. 8.00. Szczegółowy program Rajdu na plakatach, na stronie internetowej i u organizatora.

Źródło:
;